Zdraví

Víte, co žije ve vaší ložní soupravě?

Přemýšlejte nad hygienou prostředí, ve kterém spíte. I postel je totiž třeba udržovat. A možná nemáte tušení, jako potvůrky mohou žít ve vašich peřinách.

Udejme si příklad muže, který měl za to, že má chřipku. Trpěl zimnicí, horečkou, závratěmi a pískáním v uších. Ani po dvou týdnech se mu neulevilo.

Lékař mu předepsal medikamenty proti závrati, z krevního testu se však neukázalo nic podstatného. Až jakmile muž začal vykašlávat krev, odborníci zjistili, že má muž aspergilózu – plísňové onemocnění plic.

Za vše mohou mikroskopické částice, které běžně vdechujeme a které nám mohou přivodit nemalé zdravotní potíže, počínaje infekcí. Tyto částice jsou všude kolem nás, v topení, klimatizaci, ve vlhku i teple, koupelnách i kuchyních. Vyvolávají alergické reakce, kašel a astma nebo plícní infekci, která se vyznačuje kašlem, dušností, únavou a hubnutím. Pokud se ta neléčí, způsobuje nezvratné poškození plic. Zranitelnější jsou o to více osoby, jež trpí astmatem anebo mají po operaci. Touto nemocí ročně onemocní až 700 osob.

Muž z našeho příběhu samozřejmě hledal alternativy léčby. Tak se dostal až do Manchesteru – do specializovaného centra, kde mu bylo řečeno, že mu zbývá dvanáct měsíců života, pokud nezačne doživotně užívat speciální léky. Dále nesmí létat letadlem a musí dbát na extrémní hygienu svého domu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button