Zdraví

Víte, jak se zbavit patní ostruhy?

Jedná se o chronické onemocnění vzniklé z důsledku přetížení paty. Pokud i vy trpíte touto diagnózou, jistě víte, jaká je bolest ji doprovází. Je to opravdové peklo, bolest je totiž nesnesitelná a bohužel patní ostruhy  postihují zejména starší osoby nebo osoby, které příliš často stojí.

Příznaky

Příznaky se začnou projevovat již s prvními kroky ihned po probuzení. Někdy vás mohou postihovat i při dlouhém sezení. časem je bolest až natolik silná, že vás bude až bodat.

Léčba

Léčba je různá a ne vždy účinná. Říká se však, že léčebné metody jsou mnohem účinnější než medikamenty, které si můžete koupit i bez lékařského předpisu. Mezi tradiční metody léčby této nemoci patří několikrát denně bít hlavou o podlahu. To má způsobit lepší krevní oběh a aktivovat vápník v těle. Ten zabraňuje hromadění soli  a její krystalizaci v těle.

Bramborový obklad

Další účinnou radou je bramborový obklad. Omyjte brambory, nastrouhejte je a tuto směs si přiložte na nohy tak, že jí naplníte svoje staré nylonové ponožky. Tento obklad je však třeba několikrát denně měnit a léčba by měla trvat sedm až osm dní.

Obklady z medu a soli

I ty mají být účinné na patní ostruhy. Mix v poměru 1:1 aplikujte na postižené místo, nejlépe zase formou ponožek, případně fixací gázou. Poté směs nechte působit přes noc. Bolest by měla opadnout již po pár nocích.

Aspirin

Deset pilulek 200 mg aspirinu smíchejte s 250 mililitry 70 procentního alkoholu. Tuto směs nechte pracovat jeden až dva dny, abyste jí poté nanesli na postižené místo a na nohy si poté nazuli neprodyšné ponožky. Směs nechejte působit celou noc a na každou další noc si připravte novou dávku. Přes den je však třeba si nohy omýt a namazat mastným krémem nebo vazelínou. Tato léčebná metoda pomáhá na ostruhy, suchou kůži a na křečové žíly.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button