Zdraví

Víte, jaký je recept na dlouhověkost?

Téměř stoletý chirurg se svého času sám rozhodl zjistit, co je vlastně dobré pro zdraví. Začal tedy držet speciální dietu a výsledkem je to, že ve svých požehnaných letech nepotřebuje ani hole, ani pomáhat do schodů.

Jak je toto možné? Jak je možné, aby šel někdo do důchodu až v 95 letech? Fascinujícím důkazem je sám tento chirurg, který nedávno oslavit plných sto let věku. Přežil strasti i slasti, které život přináší, ale dokonce i druhou světovou válku, ve které působil právě jako chirurg. A právě díky tomuto povolání měl možnost nahlédnout, jak funguje lidské tělo, jak vypadají zdevastované orgány jako výsledek nesprávného životního stylu, a tudíž pochopil, že vše začíná u stravování – u toho, co člověk přijímá do svého chrámu, tedy těla.

Uveďme si už jen kouření, nedostatek spánku nebo nedostatek fyzické aktivity – to vše se trvale podepíše na našem zdraví, a právě toho si je tento zmiňovaný lékař od útlého mládí vědom. Tím, jak se od mládí stravoval, se zároveň podroboval experimentu na sebe sama. V průběhu diety došel k závěru, že proteiny z živočišných tuků zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, a proto se obrátil na veganskou stravu, která odmítá veškeré potraviny živočišného původu.

Spí osm hodin denně, jí dvakrát denně, snídá celozrnné obiloviny a mandlové mléko. Nestresuje se, tráví čas s rodinou, věnuje se svým koníčkům, fyzickou aktivitu udržuje procházkami a péčí o zahradu. Jen díky takovému životu se mohl své profesi věnovat i nad rámec.

Dnes žije stále se svou manželkou, se kterou se poznal v roce 1948 v nemocnici, kde působil jako lékař a ona jako zdravotní sestra na praxi. Vychovali spolu pět dětí – čtyři syny a jednu dceru a mají osm vnoučat.

Jaké je tedy jeho tajemství dlouhověkosti? Je to správné stravování a aktivní život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button