Zdraví

Víte, jak na kýchání? Pomohou tyto přírodní prostředky

Většina zdravotních obtíží spojených s nosem a rýmou je následek působení virů. Objevuje se také časté kýchání, to může být zapříčiněno otokem nosní sliznice. Podráždění však může způsobit i celá řada alergií, kouř, zvířecí srst, prach nebo plísně. Proti kýchání mohou pomoci přírodní prostředky. Některé z nich máme dokonce doma.

Esenciální oleje

  • Levandulový olej

Jedná se o snadno dostupný esenciální olej, který uleví od kýchání. Snižuje přetížení v oblasti nosu. Postačí nakapat několik kapek do aromalampy. V zimě můžeme položit olej smíchaný s vodou a nalitý do misky na topení nebo několik kapek nakapat na vatový tamponek a položit jej na radiátor.

  • Eukalyptový olej

Dokonalý pomocník pro inhalace.

Uleví nejen od kýchání, ale také od ucpaného nosu. Kromě toho má antibakteriální vlastnosti. Můžeme si z něj připravit inhalaci.

Bylinné čaje

  • Fenyklový čaj

Fenykl je účinný prostředek při dýchacích obtížích a na kýchání. Díky svým antivirovým vlastnostem bojuje proti rýmě a kýchání. Je účinný i na další dýchací obtíže.

Čaj si připravíme velmi snadno. Postačí nechat přejít varem dvě lžíce fenyklových semínek v šálku vody, 15 minut louhovat a přelít. Čaj popíjíme vždy čerstvý, 2x denně, po dobu obtíží.

  • Heřmánkový čaj

Nabízí antiseptické účinky a připravíme si jej velmi snadno. Do šálku horké vody vsypeme lžíci sušeného heřmánkového květu, přikryjeme pokličkou a necháme louhovat po dobu 15 minut, následně přecedíme. Popíjíme teplý čaj 2x denně, vždy čerstvě připravený.

Další tipy

  • Česnek

Česnek je silný bojovník proti virům a bakteriím a našemu tělu nabízí i další zdravotní benefity. Lze jej přidávat do celé řady pokrmů a jeho léčivých účinků si tak můžeme užívat pravidelně.

  • Zázvor

Bojuje proti virům, snižuje otoky a bolest a chrání naše tělo proti infekcím. Můžeme si z něj připravit lahodný nápoj nebo jej přidat do některého z pokrmů. Hodí se do polévek, pod maso, může tvořit součást smoothie.

  • Horká voda

Můžeme ji popíjet nebo si připravit horkou lázeň. Oba způsoby uleví našemu nosu a pomohou bojovat proti kýchání a rýmě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button