Zdraví

Vitamíny ideální pro ženy

Každé tělo potřebuje pravidelnou dávku minerálů a vitamínů. Jaké potřebuje tělo ženy?

Vitamín A

Patří k antioxidantům, které pomáhají proti poškozená volnými radikály. To je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí a celé řady zdravotních komplikací. Ty postihují srdce, oči, kůži nebo mozek. Vitamín A chrání zdravé buňky a pomáhá zastavovat mutace. Hraje důležitou roli při podpoře zdraví zraku, neurologických funkcí a hormonální rovnováhy. Podporuje plíce, játra, ledviny a trávicí soustavu.

Vitamíny skupiny B

Jsou důležité pro ženský metabolismus, předcházejí únavě a posilují kognitivní funkce. Pomáhají s celou řadou buněčných procesů, příjmem a výdejem energie. Podporují tvorbu červených krvinek. Folát je důležitý pro zdravý vývoj těhotenství, pro vývoj plodu a prevenci vzniku vrozených vad.

Vitamín C

Působí jako antioxidant, neutralizuje škodlivé volné radikály, snižuje riziko výskytu zánětů a vzniku celé řady onemocnění. Zlepšuje imunitu, pomáhá v boji proti celé řadě onemocnění. Tělo jej využívá k syntéze některých důležitých sloučenin. Pomáhá zpomalovat stárnutí pokožky. Tělo si jej neukládá.

slunce

Vitamín D

Tělo si jej nevyrábí, je potřeba dodávat ho z potravin nebo doplňků stravy. Pozitivně působí i sluneční záření. Hraje důležitou roli pro zdraví kostí, podporuje mozkové funkce, předchází poruchám nálady a udržuje správnou hormonální rovnováhu.

Vitamín E

Mezi pozitivní účinky vitaminu E patří jeho schopnost podporovat správné funkce mnoha orgánů, enzymatické aktivity a neurologické procesy. Také má antioxidační účinky. Jeho dostatečné množství v těle může pomoci vyrovnávat hladinu cholesterolu v těle, opraví poškozenou pokožku, podporuje zdraví vlasů a nehtů. Pomáhá při PMS a má pozitivní vliv na zrak.

Vitamín K

Je důležitý pro stavbu a pevnost kostí, srážení krve nebo pro prevenci chorob srdce.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button