HubnutíZdraví

VIDEO: Víte, odkud se bere skořice? Přečtete si článek a pusťte si video

Skořice je velmi oblíbená přísada do jídel. Každý z nás miluje skořicové sušenky a někdo dokonce nepohrdne skořicí v kávě. Jedná se o extra zdravé koření, to víme, ale odkud pochází? Pojďme si o skořici říci pár základních faktů, než se k tomu dostaneme..

Skořice je sladké koření, které se dá kombinovat i se slanými jídly. Hlavním zastupitelem je tu samozřejmě rajská omáčka. Skořicí si však můžete posypat také ovesnou nebo krupicovou kaši. Má zkrátka všestranné použití a je v kuchyni velmi populární. Dokonce má léčivé vlastnosti – urychluje proces hubnutí a zlepšuje spánek. Tato super zdravá ingredience má mnoho zdravotních výhod. Obecně se může konzumovat každý den.

A teď se vraťme k tomu, odkud se skořice získává. Je z kůry, konkrétně z vnitřní kůry stromů. Nejprve se oholí vnější kůra, poté vnitřní (skořicová vrstva) z desítek různých druhů jehličnatých stromů. Spadá do rodu Cinnamomum. Vnitřní vrstva skořice se suší, tím získává svůj specifický zakroucený tvar. Zakoupit jí lze v této podobě, ale i jako nadrcený prášek. Farmáři rozetnou ostny tyčinek a nadrtí je.

Skořice čínská (Cinnamomum Cassia) je blízko příbuzná Ceylonské skořici neboli Skořici pravé (Cinnamomum verum).

Většina Ceylonské skořice (80-90 %) je ze Srí Lanky, Cassia až 2/3 úrody přichází Indonésii. Zbytek pochází z Číny, Vietnamu a Barmy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button