Jídlo a receptyZdraví

VIDEO: Milovníci jablek, dejte si pozor, kde je nakupujete

Jíst jedno jablko denně se doporučuje. Většina z nás jablka navíc i miluje. Je tu ovšem háček – jablka ze supermarketu mohou být škodlivá, jelikož bývají pokrytá potravinářským voskem. Pokud si tedy myslíte, že děláte pro rodinu to nejlepší, když dovezete jablka a další ovoce z obchodu, mýlíte se.

jablkoPřírodní jablka sice obsahují vosk, ale jim přirozený. Nejedná se o vosk potravinářský. Některý potravinářský vosk je dokonce vyroben z ropných produktů a jak je známo, ropa určitě není dobrá pro naše tělo. Co udělat, abychom se před komerčním tlakem ochránili? Kupujte jablka z farmářských trhů nebo si pěstujte vlastní. Tato jablka budou s největší pravděpodobností obsahovat jen přírodní vosk, který ovoci slouží jen k utěsnění vlhkosti.

Odhalení potravinářského vosku

Převařenou vařící vodu z varné konvice lijte na jablko. Pokud na sobě začne mít skvrny, které vidíte na videu, je zde přítomen potravinářský vosk.

https://youtu.be/X2K1WSqlP4o

Jak správně očistit ovoce od potravinářského vosku

Vyplňte dřez cca 10 cm vlažné vody a přidejte 1 lžíci citrónové šťávy a sody. Jablka ve vodě řádně drhněte, klidně si vezměte k ruce kartáč. Poté je opláchněte pod proudem tekoucí vody a osušte. Tento postup z nich odstraní většinu nežádoucího vosku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. V supermarketoch a obchodoch som sa stretol s jedinou odrodou takto upravenou,ide o Red Delicious,na iných vosk nevynikne a to doslova bije do očí odlišuju sa diametrálne od inych jablk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button