Jídlo a receptyZdraví

VIDEO: Milovníci jablek, dejte si pozor, kde je nakupujete

Jíst jedno jablko denně se doporučuje. Většina z nás jablka navíc i miluje. Je tu ovšem háček – jablka ze supermarketu mohou být škodlivá, jelikož bývají pokrytá potravinářským voskem. Pokud si tedy myslíte, že děláte pro rodinu to nejlepší, když dovezete jablka a další ovoce z obchodu, mýlíte se.

jablkoPřírodní jablka sice obsahují vosk, ale jim přirozený. Nejedná se o vosk potravinářský. Některý potravinářský vosk je dokonce vyroben z ropných produktů a jak je známo, ropa určitě není dobrá pro naše tělo. Co udělat, abychom se před komerčním tlakem ochránili? Kupujte jablka z farmářských trhů nebo si pěstujte vlastní. Tato jablka budou s největší pravděpodobností obsahovat jen přírodní vosk, který ovoci slouží jen k utěsnění vlhkosti.

Odhalení potravinářského vosku

Převařenou vařící vodu z varné konvice lijte na jablko. Pokud na sobě začne mít skvrny, které vidíte na videu, je zde přítomen potravinářský vosk.

Jak správně očistit ovoce od potravinářského vosku

Vyplňte dřez cca 10 cm vlažné vody a přidejte 1 lžíci citrónové šťávy a sody. Jablka ve vodě řádně drhněte, klidně si vezměte k ruce kartáč. Poté je opláchněte pod proudem tekoucí vody a osušte. Tento postup z nich odstraní většinu nežádoucího vosku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. V supermarketoch a obchodoch som sa stretol s jedinou odrodou takto upravenou,ide o Red Delicious,na iných vosk nevynikne a to doslova bije do očí odlišuju sa diametrálne od inych jablk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button