Zdraví

Věděli jste, že každý náš zub je spojen s konkrétním orgánem v těle?

I malé poškození zubu může být problémem spojeným s jednotlivými orgány. Podle odborníků, první a druhý horní a dolní řezák, má na svědomí udržení normálního stavu ledvin a močového měchýře. Špičáky zase značí o stavu jater a žluči.

Za to premoláry (4 a 5) upozorňují na stav plic a tlustého střeva, šesté a sedmé stoličky za stav žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Zuby moudrosti zase za stav srdce a tenkého střeva.

Nechápejte to však špatně, ne každé poškození zubu je nutně doprovázeno jiným onemocněním našich orgánů. Někdy však pociťujete bolest zubu bez příčiny a zubu v závěru nic není. Jedná se o fantomovou bolest, což je signál bolesti jiného orgánu, vysílaný do zubů. A pokud budete právě znát propojení orgánů, můžete snadněji odhadnout komplikace s tím, kterým orgánem.

Nemocné zuby poukazují i na bolest hlavy. Je-li v kořeni zubu přítomen zánět, víte, co je skutečným problémem.

První a druhé řezáky jsou indikátorem infekce horních močových cest. První řezák může ukazovat na angínu nebo onemocnění kloubů. Dokonce tam cítíte bolest v případech akutního zánětu žlučníku nebo hepatitidy. Bolest čtvrté a páté stoličky je zase příčinou kolitidy, chronické pneumonie nebo alergické reakce. Pokud cítíte bolest čtvrtých horních a dolních stoliček, máte pravděpodobně problém s kolenními klouby, rameny, možná i artritidou nebo onemocněním střev.

zub

Bolest horní šestky a sedmičky je indikátorem gastritidy, žaludečního vředu, zánětu slinivky břišní, anémie. Bolest v horní části je spojena se zánětem vedlejších nosních dutin, nádoru štítné žlázy, zánětu vaječníků a sleziny. Bolesti dolních stoliček označují problémy s tepnami, arteriosklerózu.

Odborníci říkají, že problémy s žílami a plícemi (bronchitida, astma, záněty) mají na svědomí polypy v tlustém střevě. Také pokud máte problémy s třetími stoličkami, můžete mít ve skutečnosti problémy se srdcem a vrozenými vadami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button