Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Věděli jste, že je med se skořicí pro naše tělo ten nejlepší a nejúčinnější lék?

Pokud zkombinujete tyto dvě ingredience, tedy skořici a med, vyřešíte tím dost svých zdravotních problémů. Vlastnosti těchto ingrediencí si pochvaluje i čínská medicína, a to již po mnoho staletí.

Ještě dnes se zápach z úst v Jižní Americe řeší za pomoci těchto dvou složek, tedy konkrétně jedné polévkové lžíce medu a skořice s trochou teplé vody. Touto vzniklou směsí si pořádně vypláchněte ústa – osvěží vám dech na celý den.

Pokud vás na druhou stranu trápí nachlazení – ani zde nepřijdete se skořicí a medem zkrátka. Jedna polévková lžíce medu a 1/4 lžíce skořice vás dokáže postavit na nohy za pouhé tři dny. Nevěříte? Zkuste – vyléčí dokonce i chronický kašel.

Pokud vás ničí cholesterol, uvařte si čaj se dvěma lžícemi medu a třemi čajovými lžičkami skořice. Za pouhé dvě hodiny snížíte hladinu svého cholesterolu v krvi.

Artritidu zase vyléčí lžička skořice a dvě polévkové lžíce medu – ty hoďte do horké vody a tuto směs pak požívejte vždy dvakrát denně – každé ráno a večer.

I na špatné trávení vsaďte na tyto dvě opěvované složky, které jsou stoprocentně přírodní. Dvě polévkové lžíce medu a skořice požívejte vždy před jídlem.

Podle španělských lékařů tato kombinace obsahuje látku, která zabíjí viry a zabraňuje tak vzniku chřipky. Med a skořice tedy posiluje naší imunitu a dobré jsou tyto látky také na srdeční choroby – postačí si z nich vytvořit pastu, kterou pak vetřete do celozrnného chleba a požíváte vždy k snídani. Zabraňujete tak vysokému cholesterolu i srdečnímu infarktu.

Jedna čajová lžička medu a pár lžic skořice jsou dobrou kombinací také na infekci žlučníku. Nutná je denní konzumace za účelem zabití mikrobů ve žlučníku.

I na bolest břicha a žaludeční vředy jsou dobré tyto suroviny, tak jako na únavu. Při té dejte do vody půl lžičky medu a půl lžičky skořice. Směs pak pijte vždy ráno a odpoledne – za účelem obnovení vitality.

skořiceI na hubnutí je tato směs výtečná, tak na akné, kdy vzniklou pastu z uvedených ingrediencí aplikujete na svůj obličej přes noc. Ráno pak masku opláchnete.

Bolest zubů vyřeší pět lžiček medu s jednou čajovou lžičkou skořice. Směs aplikujte na postižený zub. Opakujte třikrát denně, dokud se vám neuleví.

Podobně se to řeší i v případě kožních problémů nebo míst postižených kousnutím otravným hmyzem.

Aby vám už nepadaly vlasy, je třeba smíchat jednu polévkovou lžíci medu, skořice a olivového oleje. Jako elixír mládí pro vaše tělo je zde zase rada, smíchat čaj s trochou medu a skořice.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button