Krása

Vaše pleť si zaslouží péči v každém věku

V různých fázích života klademe na svoji pokožku jiné nároky. Vždy je potřeba volit cílenou péči, která s těmito nároky pomůže. Stárnutí pokožky patří mezi přirozené procesy, kterým se nevyhneme. Se správnou péčí je však můžeme, alespoň částečně, zpomalit. S přibývajícím věkem pomalu ztrácí pokožka schopnost regenerace. Do buněk kůže se dostává méně kyslíku, chybí hydratace, mizí pružnost.

30+

Pokožka vyžaduje ochranu a péči. Začíná produkovat menší množství lipidů a tím se ztenčuje její ochranný tukový film. Látky, které o pokožku pečují, musejí vynakládat více úsilí, aby se jim podařilo proniknout do jejích hlubších vrstev. Dochází k pomalejší produkci kolagenu a začínají se objevovat první jemné vrásky kolem očí nebo v oblasti čela. K pravidelné péči je potřeba přidat dostatečnou hydrataci. Důležité je i pravidelné ranní i večerní čištění pleti. Zabere jen málo času, ale udělá velkou službu. Využijte přípravky, které obsahují antioxidanty, živiny a sloučeniny, které chrání proti vysoušení. Antioxidanty pomáhají bojovat proti škodlivým volným radikálům a pomáhají buňkám při ochraně proti negativním vnějším vlivům. Pořiďte si kosmetické produkty obsahující ochranný UV faktor alespoň 25. Každodenním rituálem by měla být i dostatečná hydratace pokožky. Každý typ pleti uvítá kyselinu hyaluronovou, aloe vera, glycerin nebo extrakt z okurky.

žena

40+

Pokožka je stále schopná reakce na důkladnou péči. Je však již potřeba trochu více času. Pomalu však začíná ztrácet svoji elasticitu, začíná jí chybět hydratace. Jednotlivé buňky přijímají potřebné živiny v pomalejším čase. Péče o pokožku je náročnější a je potřeba jí věnovat více pozornosti. Pomalu se začínají objevovat kruhy pod očima a pleť získává pobledlejší barvu. Je potřeba se soustředit na produkty Anti-Aging. Ty obsahují látky, které vyplňují svrchní vrstvu pokožky. Je potřeba se zaměřit na aktivaci kolagenových vláken a dostatečnou hydrataci. Také nesmíte zapomínat na antioxidanty. Velkou roli hraje i ochranný faktor. Ten pomáhá eliminovat pigmentové skvrny, hluboké vrásky a unavenou pleť.

50+

S vyšším věkem ztrácí pleť svoji hydrataci, je sušší, slabší a více citlivá. Má vyšší nároky na kvalitnější péči. Stále častěji se objevují vrásky, které již nejdou zamaskovat. Vytrácí se elasticita, klesá počet mazových žláz, které produkují lipidy. Ty mají za úkol vytvářet ochranný filtr pokožky.

Je potřeba volit hydratační přípravky a přípravky s obsahem lipidů. Tím zvýšíte schopnost regenerace pokožky. Díky teplým zábalům usnadníte lepší pronikání pečujících přípravků do pokožky. Produkci kolagenu podpoří vysoce výživné přípravky. Vhodný je kvalitní noční krém. Efektivní účinnou složku představuje retinol. Ten pomáhá bojovat proti nežádoucím projevům stárnutí. Vhodnou volbou je i kosmetika s vyšším obsahem peptidů.

Tipy na závěr

Hydrataci doplní kyselina hyaluronová, glycerin, ceramidy, aloe vera nebo betain.

Ochranný film posílí oleje rostlinného původu – arganový, pupalkový nebo olivový.

Aktivaci kožních buněk podpoří vitamíny C, E a A, peptidy nebo koenzym Q 10.

Elasticitu posílí retinol, peptidy nebo vitamíny C a E.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button