Zdraví

Varování pro rodiče

Vážení rodiče, vyvarujte se ve své domácnosti některým rostlinám, můžete totiž vážně ohrozit zdraví svého dítěte, jako se tomu stalo jednomu americkému pětiletému chlapečkovi, který jen tak tak přežil těžkou otravu díky květině!

Rostliny či květiny jsou krásné, zdobí dům, proto si je všichni pořizujeme. Ne všechny jsou však bezpečné a většinou čím krásnější – tím jedovatější. Mohou totiž vypouštět toxické sloučeniny, které vážně ohrožují zdraví dítěte, které může rostlinu okousat, olízat, anebo se jí stačí jen dotknout, a potom si prsty strkat do pusy.

Přesně tak se stalo u tohoto případu chlapce, který si začal najednou stěžovat na bolesti břicha. Rodiče přikládali vinu sladkostem, nicméně, jakmile se chlapec dostal již do vážné agónie, rodiče s ním pelášili do nemocnice. Tam se ukázalo, že se chlapec otrávil pokojovou rostlinou a utrpěl anafylaktický šok. Lékaři jej však naštěstí zachránili včas a ukázalo se, že některé rostliny snižují produkci histaminu a jejich listy mohou způsobovat popáleniny či zarudnutí. Chlapec list žvýkal.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button