Zdraví

Varování pro rodiče: Má tohle vaše dítě v oku? Reagujte, než bude pozdě!

Dnes si představíme vzácné a závažné onemocnění, kterému lze předejít vaší pozorností. Uvádí se, že až 48% rodičů dětí s tímto onemocněním si příznaků všimne včas a sice prostřednictvím fotografie.

Většina z nich si ale myslí, že se jedná pouze o závadu na fotografii. To se musí změnit, protože se jedná o otázku života a smrti. Tento článek vám pomůže objevit tyto závažné příznaky u dětí včas.

Příběh dítěte z USA se stal inspirací a doporučením mnoha lékařů. Když teta tříletého chlapce pořizovala jeho fotografii a podívala se na ní, všimla si, že je na ní něco podivného. Všimla si, že v pravém oku Taylora je u jeho zorničky zvláštní záře.

ght2

Nález retinoblastomu

Z počátku si chlapcova matka myslela, že se jedná o závadu na fotografii, ale teta trvala na tom, aby šli k očnímu lékaři. Lékař diagnostikovat šokující chorobu: Taylor měl retinoblastom v obou očích. Po čtyřech měsících chemoterapie byl nádor v pravém oku zmenšen, stejně tak jako menší nádor v levém oku.

15-1431676054-camerasonsmartphonecanspoteyecancer2

Díky Taylorově tetě byl jeho život zachráněn. Bohužel bude na pravé oko slepý. Naštěstí může svoje děti zkontrolovat každý z nás. Udělejte si fotografii s použitím blesku. Uvidíte-li některý z těchto příznaků – jedna červená zornička a jedna bílá, jedna černá a jedna červená, zorničky s rozdílnou barvou – navštivte okamžitě očního lékaře.

Každý rodič by měl o této nemoci vědět, zjištění vám zabere jen několik sekund, díky kterým budete mít jistotu, jestli je vaše dítě v pořádku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button