KrásaPřírodní léčbaZdraví

V zimním období je péče o rty velmi důležitá. Vyzkoušejte tyto domácí prostředky

V zimním období může být pokožka rtů suchá, popraskaná a vytvářejí se na ní trhlinky. Ty jsou náchylné k infekci. Otékají, svědí a pálí. Pak už možná balzám na rty nepostačí a je potřeba vyzkoušet nějaké opravné prostředky.

Maska z Aloe Vera a medu

Olupující se kůže na rtech je příčinou jejich citlivost. Může způsobovat i drobné krvácení. Je potřeba odstranit olupující se kůži. Pomůže tato jednoduchá domácí maska. Pro její přípravu potřebujete 1 lžičku gelu z Aloe Vera a jednu lžičku medu. Obě přísady promíchejte a vzniklou směs naneste na rty. Jemně vmasírujte a nechte působit 10 minut. Následně opatrně smyjte vlažnou vodou. Provádějte 3-4x týdně, dokud se nezbavíte olupující se kůže.

Mléko a syrový vaječný žloutek

Smíchejte 1 lžičku syrového vaječného žloutku a jednu lžičku mléka. Směs dobře prošlehejte. Textura by měla mít pevnější charakter. Naneste na rty a nechte působit 30 minut. Následně opláchněte vlažnou vodou. Používejte 1x denně, před spaním. Jednou z příčin olupování pokožky rtů je nedostatek vitamínu E. Ten obsahuje vaječný žloutek. Vitamín se dobře vstřebá do pokožky rtů. Syrové mléko poskytuje kyselinu mléčnou. Ta pomáhá ze rtů odstraňovat odumřelé kožní buňky přirozeným a šetrným způsobem.

žloutek

Glycerín

Opravuje poškozenou pokožku rtů. Postačí nanést vrstvu před spaním na rty a ráno odstranit pomocí navlhčeného kapesníku. Glycerol v glycerínu obsažený funguje jako přírodní zvlhčovadlo, pokožku zjemní a hydratuje.

Cukrový sirup a mátový olej

Zahřejte růžovou vodu s cukrem, cukr nechte rozpustit a přidejte dvě kapky mátového oleje. Cukrový sirup pomáhá odlupovat odumřelé kožní buňky, mátový olej příjemně chladí. Tím sníží bolestivost rtů, otok a svědivý pocit.

Ovesné vločky a bramborová šťáva

Tento jemný exfoliační prostředek zbaví vaše rty olupující se pokožky, zmírní zánět a bolest. Uvařte ovesné vločky a rozmixujte je na jemnou pastu. Do té přidejte jednu lžičku bramborové šťávy. Vzniklou směs naneste na rty a nechte působit 5 minut. Bramborová šťáva obsahuje vitamín C, který exfoliujete olupující se pokožku rtů. Protein ve šťávě obsažený podporuje produkci kolagenu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button