Zdraví

V těchto případech jedlou sodu nepoužívejte, spíše si tím uškodíte

Používáte jedlou sodu? Samozřejmě, že je jedlá soda jedním z největších a nejúčinnějších nástrojů ve vaší domácnosti a existují desítky způsobů jejího použití, ale na druhou stranu jsou tu i jistá omezení. I přesto, jak je jedlá soda skvělá, je několik situací, kdy je lepší jí nepoužívat.

Jedlá soda na odkyselení žaludku

Ano, ale ne v případě, když vám lékař doporučil omezit příjem soli. Jedlá soda obsahuje hydrogenuhličitan sodný, který v těle funguje jako sodík. Zeptejte se ho na lepší variantu, pokud jedlou sodu používáte na pálení žáhy.

Hliníkové nádobí

Je pravda, že rychlé drhnutí nádobí jedlou sodou výborně vyčistí hrnce a pánve, ale mějte se na pozoru. Nádobí tímto procesem bledne, protože hydrogenuhličitan sodný reaguje s hliníkem a dochází k alkalickým reakcím.

Sodium_bicarbonate

Požáry

Jedlá soda sice dusí plameny, ale zase v případě použití je zrádná. Šíří kolem sebe větší oblaka dýmu a vy nic neuvidíte, zda hoří věcí kolem sporáku nebo někde jinde, protože vás oslepí. Vynechejte taková provizorní řešení a neztrácejte další čas. Mnohem účinnější je použití klasického hasicího přístroje.

Léčba akné

Jedlá soda je sice silně čisticí prostředek zásaditého charakteru, což by mohlo příznivě působit na akné, ale pozor. Jedlá soda neutralizuje přírodní kyseliny v těle, které napomáhají udržet bakterie na uzdě.

Prášek na pečení

Mohou vypadat podobně, ale jedlá soda a prášek do pečiva nemají stejný účinek. Oba produkty generují za určitých okolností oxid uhličitý, což poskytuje pečivu jeho vynikající texturu. Nicméně, jedlá soda reaguje s kyselinami, které jsou již v potravinách. Na druhé straně, prášek do pečiva obsahuje kyseliny, takže je na pečení vhodnější.

Osvěžovač do lednice

Jedlá soda učiní vaší lednici trochu čerstvější, protože reaguje s kyselinami způsobujícími v lednici zápach. Aby však adekvátně působila a efektivně odstranila zápach, musíte tu umístit velké množství. Nejlépe jedlou sodu vysypat na tác do spodní části lednice, aby se z ní uvolnila látka, která páchnoucí molekuly pohltí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button