Přírodní léčba

Úžasné přínosy soli z mrtvého moře

Umístěno mezi Jordánem, Izraelí a Palestinou, Mrtvé moře je slané jezero staré přes 15 milionů let.

Mrtvé moře patří mezi nejslanější vodní masy na zemi, se slaností o 34,2 % – to je desetkrát slanější než oceán. Tato vysoká slanost vytváří nehostinné prostředí pro flóru a faunu, díky čemuž si vysloužilo toto jezero svůj název – Mrtvé moře. Jenom několik vzácných mikroorganismů dokáže přežít tyto ztížené podmínky.

Minerální složení Mrtvého moře

Již od starověku bylo toto léčebné místo využíváno a vznikly zde tudíž jedny z prvních léčebných lázní. Praktikovala se zde metoda, dnes známá jako thalassoterapie. Starověcí Egypťané, Řekové a Římané navštěvovali tyto lázně, aby se mohli koupat v těchto nadnášejících vodách a aby mohli promnout mořské bahno po celém jejich těle, pro očistu, zklidnění, a obnovení pokožky.

Terapeutické účinky soli z Mrtvého moře jsou odvozeny z jeho velmi bohaté minerální kompozice. Ačkoli obsahuje více než 20 prvků, tyto tvoří největší část:

  • Hořčík – Zahrnut ve více jak 300 hlavních reakcích ve vašem těle; včetně pohybů svalů, opravy DNA, produkce energie a buněčné signalizace. Hořčík je silným protizánětlivým prostředkem, který také bojuje proti depresi, zlepšuje spánek a posiluje kosti. Sůl z Mrtvého moře se skládá z 31 % až 35 % chloridu hořečnatého.
  • Draslík – Elektrolyt s kladným nábojem, který vede elektřinu uvnitř tekutin v tělních buňkách. Draslík je životně důležitý pro hydrataci, srdeční rytmus, svalové kontrakce a rovnováhu pH. Tvoří 20 % až 28 % soli z Mrtvého moře.
  • Sodík – Přestože je často očerňován, protože naše stravovací návyky mají tendenci obsahovat nadměrné množství soli, sodík je nezbytným elektrolytem potřebným pro vstřebávání a transport živin, rovnováhu tekutin, krevní tlak a přenos nervových signálů. V soli z Mrtvého moře tvoří 3 až 8 % svého minerálního obsahu.
  • Vápník – vápník hraje důležitou úlohu ve zdraví kostí a zubů. Je také nutný pro cirkulaci krve, uvolňování hormonů, regulaci tělesné hmotnosti, a stabilizaci enzymů. Sůl z Mrtvého moře je z 0,1 % až 0,5 % chlorid vápenatý.

Jak může být sůl z mrtvého moře využita pro zdraví a krásu

Po staletí se lidé shromažďovali u Mrtvého moře kvůli léčbě širokého spektra zánětlivých onemocnění ….

  1. Sůl z mrtvého moře hluboce hydratuje

Koupání v roztoku 5 % soli z Mrtvého moře zlepšuje hydrataci pokožky, snižuje zarudnutí a drsnost a zlepšuje kožní bariéru. Protizánětlivé a hydratační účinky soli z Mrtvého moře jsou způsobeny vysokým obsahem hořčíku. Soli hořčíku se váží na vodu, což zase zvyšuje absorpci a propustnost pokožky.

  1. Čistí a dezinfikuje

Díky sírovým přírodním antibakteriálním vlastnostem je sůl z Mrtvého moře skvělá pro čištění povrchu pokožky. Vzhledem k tomu, že sůl z Mrtvého moře obsahuje pouze malé množství síranových solí, nabízí jemný způsob, jak snížit mastnou pleť a odstranit akné.

  1. Excelentní peeling

Další způsob, jak sůl z Mrtvého moře pomáhá vyčistit kůži, je její schopnost odstranit mrtvé kožní buňky, které mohou přispět k hrubé kůži, zaneseným pórům a nedokonalostem. K výrobě peelingu smíchejte ½ hrnku jemně namleté soli z Mrtvého moře s ¼ hrnku kokosového oleje.

  1. Mladistvě vypadající pleť

Při hodnocení vlivů soli z Mrtvého moře na stárnoucí pokožku vědci zjistili, že snižují drsnost kůže, která přispívá k jemným liniím a hlubokým vráskám.

  1. Léčí chronická kožní onemocnění

Kombinace minerálů v soli z Mrtvého moře působí zázraky pro lidi trpící suchou, citlivou a svědící kůží.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button