Zdraví

Upozornění pro rodiče: Dětské ovocné nápoje mají více cukru, než soda!

Dnes jsou již rodiče celkem opatrní na to, co dávají pít svým dětem. Šumivé nápoje, jakými je třeba soda Coca Cola či Pepsi, již svým dětem zakázali, jelikož obsahují spoustu cukru a nejsou prospěšné zdraví. Pozor nepleťte si sodu a sodovku. Sodovka je perlivá voda většinou neochucená a soda je sladký perlivý nápoj. Nicméně většina rodičů dává dětem k pití nápoje označené jako ovocné nápoje, jsou však tyto nápoje tak zdravé, jak vypadají?

Vyhněte se slazeným sodám a fast foodům

Tento článek je pro všechny rodiče. Snažte se, aby se vaše děti vyhýbaly fast foodům a snažte se jim nedávat slazené nápoje. Obsahují spoustu umělého cukru a velké množství kalorií, což jsou příčiny budoucí dětské obezity a dalších zdravotních problémů.

Populární nápoje pro děti

Na jedné straně stojí nezdravé sody, na straně druhé džusy a limonády, které jsou určeny dětem. Jsou však tyto limonády a džusy opravdu zdravé a měly by být určeny dětem? Podle nových studií a i podle štítků na nápojích poznáte, že je (samozřejmě v úvozovkách) někdy zdravější slazená soda než nápoje, které se tváří zdravě a jsou určené dětem.

Online průzkum

V online průzkumu vystupovalo téměř 1000 rodičů a výzkumníci z Connecticutu zjistili, že 62% rodičů uvedlo, že jejich děti měly alespoň jednu sodu za poslední měsíc a téměř 82% uvedlo, že dětem podávají ovocné nápoje, což nejsou nápoje, které jsou vyrobeny ze 100% ovocné šťávy. Tedy více než polovina respondentů uvedla, že dětem podává ovocné nápoje, tedy přeslazené džusy, které jsou nejčastěji vyrobeny z koncentrátu.

Věříte sladkým nápojům?

Přestože mnoho rodičů již ví, že soda není pro děti zdravá, mnoho z nich věří, že sladké nápoje jsou pro děti zdravé, tím máme na mysli právě zmíněné džusy či jiné nápoje určené dětem. Jsou sice určeny dětem, ale často jde o klamavou reklamu, která rodiče navádí k nákupu, ale pro děti tyto nápoje vhodné nejsou.

Přemýšlejte

Zkuste si přečíst obsažené hodnoty džusů. Nekupujte ty vytvořené z koncentrátu, ale kvalitní 100% džus, který neobsahuje přidaný cukr. Čtěte si obaly, pomůžete tím nejen sobě, ale vytvoříte ty správné návyky i pro vaše děti. Velké množství džusů obsahuje mnohem více cukru, než některé sody, což neznamená, že byste je měli začít pít, ale znamená to vynechat nejlépe obojí. Některé džusy jsou dokonce vyrobeny jen 20% ovoce. A co je tedy ten zbytek, který dotváří onu ovocnou chuť? Voda a přidaný cukr, který potrápí váš žaludek a postupně se můžete propít až k obezitě.

Vyrobte si džus doma

Co tedy dát svým dětem? Pijte vodu, pijte minerálky a domácí šťávy, třeba z bezinek, červeného rybízu či arónie. Pokud přece jen chcete kupovat džusy, což není občas na škodu. Kupte kvalitní 100% džus a rozřeďte ho vašemu dítěti vodou. Ještě lepší varianta je tvorba domácích džusů. Pokud si pořídíte odšťavňovač, máte vystaráno na další desítku let a vaše děti budou pít zdravé džusy a vy budete vědět, že jste do nich nepřidali žádný cukr a jsou jen z ovoce. Tahle cesta je samozřejmě nejzdravější, ne však nejjednodušší.

Energetické nápoje

Jednou z další sorty nápojů, které děti milují, jsou energetické nápoje. Ty jim za prvé chutnají, protože obsahují velké množství cukru a za druhé mají pocit, že když jsou unavení, dají si energi drink a vše je v pořádku, ale není. Energetické nápoje sice dodávají energii, ale jakým způsobem, o to se již mladí a dospívající nezajímají. Některé energetické nápoje obsahují více cukru, než je doporučená denní dávka. Dítě tedy dostane dávku cukru, který ho okamžitě podpoří, ale ubližuje svému tělu. Poté mají děti obrovské množství energie a my je označujeme za hyperaktivní.

Rozlučte se s nezdravými nápoji a dopřejte si zdravý domácí džus.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button