Zdraví

Tyto zdravotní benefity poskytují našemu tělu rozinky

Rozinky patří mezi sušené plody, při jejich konzumaci tedy musíme brát na zřetel, že obsahují větší množství cukru. Tyto chutné sušené bobule hroznového vína jsou nejen skvělou svačinkou nebo doplňkem do sladkého pečiva, ale také našemu tělu prospívají, neboť nabízejí celou řadu zdravotních benefitů.

Velký obsah minerálů a vitamínů

Minerály a vitamíny tvoří důležitou součást naší stravy a jsou nezbytné pro dokonalé fungování celého našeho těla. Rozinky nám poskytují některé druhy minerálů (draslík, bor, zinek, železo, vápník, hořčík) a vitamínů (B – B1, B2, B3, B6, provitamín A, C a E).

Pokud chcete naředit větší obsah cukru, postačí rozinky 1-2 hodiny před použitím namočit do vždy nebo do mléka.

Zdroj antioxidantů

Obsahují především polyfenoly, které pomáhají v boji proti volným radikálům. Ty vznikají coby vedlejší produkt látkové výměny a mohou být příčinou celé řady zdravotních obtíží, neboť způsobují poškození buněk našeho těla. Kromě toho antioxidanty podporují zdraví mozku a celé nervové soustavy a jsou dokonalým pomocníkem v boji proti Alzheimerově chorobě a demenci.

Dokonalý zdroj vlákniny

Vláknina má blahodární vliv na činnost naší trávicí soustavy, především pak střev. Je to látka, která je také velkým pomocníkem při redukční dietě, neboť navozuje pocit sytosti.

Zdroj železa

Nejvíce železa se nachází v červených krvinkách (v hemoglobinu – červené krevní barvivo), které mají za úkol roznášet po těle kyslík do všech tkání. Železo má však ještě celou řadu velmi důležitých funkcí.

Jeho nedostatek způsobuje anémii. Mezi její časté projevy patří únava, ospalost, apatie, únava a ochablost svalů a kůže a sliznice mají bělavou barvu.

Zdroj vápníku

Ten je potřebný nejen pro zdravé a pevné kosti a zuby, ale také hraje důležitou roli pro činnost svalů a podporuje přenos zpráv z mozku do svalů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button