KrásaZdraví

Tyto ranní nápoje vám dopomohou k zářivé pleti

Už jste někdy vyzkoušeli začít svůj den sklenicí čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy nebo jiného zdravého detoxikačního nápoje? Ranní nápoje pomáhají, kromě vyplavování toxinů z těla, udržovat zdraví pokožky, které navíc dodají zářivý vzhled.

Jaký mají ranní nápoje význam?

Pijete-li po ránu vodu nebo čerstvou šťávu z ovoce či zeleniny, podporujete odstraňování toxinů z těla. To navíc dobře hydratujete. Po probuzení je pH žaludku vysoce kyselé. Metabolismus je pomalý. Střeva a žaludek po nočním půstu snáze vstřebávají živiny. Ranní nápoje obohacené o bílkoviny a další mikroživiny navíc podporují růst vlasů a pokožce dodají zdravou výživu.

1. Citronová voda s medem

Nápoj připravený z vlažné vody, citronu a medu dokáže s pokožkou zázraky. Citronová šťáva má vysokou účinnost v boji proti plísním, které mají za následek některé kožní obtíže. Vitamín C navíc podporuje omlazení pokožky a podporuje růst zdravých kožních buněk. Med poskytuje antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá uvolňovat póry.

Příprava:

Do sklenice vlažné vody vymačkejte jeden celý citron a přidejte 2 lžíce medu. Pijte ráno na lačný žaludek.

2. Ovocné šťávy

Obsahují spoustu vitamínů a mikroživin. Jablka poskytují antioxidanty předcházející prvním známkám předčasného stárnutí. Šťáva z granátového jablka podporuje obnovu kožních buněk. Pomerančová šťáva dodá tělu potřebný vitamín C. Ten bojuje proti aktivitě volných radikálů.

ovocné nápoje

3. Zelený čaj

Urychluje metabolismus. Obsahuje flavonoidy katechiny. Jsou to antioxidanty, které zpomalují stárnutí pokožky. Pravidelnou konzumací zeleného čaje uvolníte ucpané póry.

4. Zeleninové šťávy

Stejně jako ty ovocné poskytnou tělu celou řadu užitečných mikroživin.

Směs okurkové a špenátové šťávy přirozeně hydratuje pokožku. Vláknina podporuje odstraňování toxinů z těla. Díky obsahu vitamínu A pomáhá tato směs bojovat proti problémům s pigmentací a zpomaluje stárnoucí procesy.

Šťáva z mrkve a červené řepy detoxikuje tělo a zlepšuje funkce jater. Podporuje revitalizaci pokožky. Také jí dodá potřebnou hydrataci.

5. Kurkumové mléko

Tento nápoj již dlouhá staletí využívá tradiční ajurvédská medicína, která jej vnímá jako antivirotikum a antibiotikum.

Příprava:

Svařte hrnek mléka, nechte jej trochu vychladnout. Nastrouhejte do něj čerstvý kousek kořene kurkumy. Můžete jej nahradit práškovou formou. Dobře promíchejte. Jako sladidlo můžete přidat jednu lžičku medu.

Antibakteriální vlastnosti kurkumy pomáhají udržovat pokožku bez akné. Mléko hydratuje. Kurkuma je navíc bohatá na antioxidanty, které zpomalují procesy stárnutí pokožky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button