Zdraví

Tyto příznaky mohou nasvědčovat těhotenství

To, že jste těhotná, můžete intuitivně poznat, aniž byste si dělala těhotenský test. Právě v tomto článku vám ukážeme, které symptomy poukazují na těhotenství.

Je to bolest hlavy. Tu způsobuje změna krevního tlaku. Vzhledem ke zvýšení hladiny estrogenu a progesteronu můžete cítit nevolnost již tři týdny po početí.

Intenzivní nevolnost, která ženu doprovází způsobuje také nechutenství a výrazný pokles váhy.

Časté močení má na svědomí děloha, která tlačí na močový měchýř. A to tak, že ponechává malý prostor pro moč. Tok HCG hormonu zvyšuje průtok krve k pánvi a ledvinám.

Citlivost na pachy – vůně, které jste předtím milovaly, teď nemůžete snést. Jsou to parfémy, ale i jídlo.

těhotenstvíZměna nálady je typická pro každou ženu. Enormní přecitlivělost, okamžitý pláč, soucit s lidmi celého světa, především však s dětmi, to je další příznak těhotenství.

Těhotenský test si proveďte, pokud si myslíte, že jste těhotná. Nicméně berte na vědomí, že pokud si jej uděláte příliš brzy, bude negativní. Mnohem přesnější je krevní test, který dokáže prokázat těhotenství již šest dnů po početí.

Zácpu má na svědomí zvýšená hladina progesteronu. Tento hormon zpomaluje tok potravin v našich útrobách. Což je důvod, proč musíme pít hodně vody, a také je třeba konzumovat potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

Změna v prsou je projevem změny hladiny hormonů. To znamená, že zvětšující se prsa jsou bolestivá, křehčí a těžší okolo bradavek. Prsní dvorce vám pak mohou ztmavnout.

Nezapomeňte si sjednat schůzku se svým lékařem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button