Zdraví

Tyto potraviny pomohou vyčistit cévy

Cévy tvoří velmi důležitou část našeho těla. Procházejí jimi tělní tekutiny (krev, míza), jež po těle rozvádějí důležité látky. Je tedy potřeba, aby byly v dokonalém stavu a dobře fungovaly. Pokud budou ucpané, hrozí velmi vážné zdravotní obtíže. Pokud chcete, aby byly vaše cévy v pořádku, postačí do jídelníčku zařadit některé druhy potravin.

Losos

Tělu dodá kvalitní bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny a další látky, které pozitivně ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi. Ten se v krvi nehromadí a není jednou z příčin ucpaných tepen.

Vlašské ořechy

Obsahují omega-3 mastné kyseliny a kyselinu linoleovou. Pomáhají v optimalizaci krevního oběhu, podporují snižování hladiny cholesterolu, jehož vysoká hladina má negativní vliv na naše zdraví.

Kurkuma

Známý a v poslední době dosti oblíbený druh koření, který dodá pokrmům netradiční chuť. Obsahuje velké množství antioxidantů, které podporují detoxikaci těla, tudíž i tělních tekutin. Pomáhá chránit naše srdce a podporuje úpravu hladiny cholesterolu.

Zelený čaj

Tento lahodný nápoj ocení nejen milovníci čaje. Podporuje dokonalou detoxikaci celého těla, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a to díky katechinům a fenolovým sloučeninám. Také má pozitivní vliv na náš metabolismus. Kromě toho dodá tělu dostatek energie.

Meloun

Kromě osvěžující chuti našemu tělu poskytne hydrataci, vitamín C a lykopen, který chrání naše buňky, tkáně i celé orgány. Jedná se o velmi důležitý antioxidant.

Granátové jablko

Toto exotické ovoce nabízí vlákninu, vitamíny řady B a C, některé druhy antioxidantů a měď. Kromě toho jeho konzumace podporuje produkci dalších antioxidantů. Také podporuje lepší průtok krve a pozitivně působí na krevní tlak.

Olivový olej

Je nepostradatelnou součástí některých evropských kuchyní. Vhodnou volbou je především pro kuchyni studenou. Ideální je panenský olivový nebo olivový olej lisovaný za studena.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button