KrásaZdraví

Tyto druhy ovoce mohou podpořit růst vašich vlasů

Aby byly vlasy zdravé, potřebují nejen kvalitní péči. Kvalitu a množství vlasů také ovlivňuje to, co jíme. Většina základních živin, které naše vlasy potřebují, se nachází v běžném ovoci, které je bohatým zdrojem všech správných vitamínů a minerálů. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zajistit, aby naše vlasy dostaly všechny živiny, které potřebují pro růst, je ovoce, které je bohatým zdrojem vitamínu A, C, B5, E, K, draslíku a vlákniny. Zatímco některé druhy ovoce pomáhají předcházet vypadávání vlasů, jiné pomáhají podporovat růst vlasů a činí naše vlasy silnými a zdravými.

Které ovoce zařadit do jídelníčku?

 • Pomeranče – obsahují větší množství vitamínu C, mají antioxidační a antibakteriální vlastnosti. Nedostatek vitaminu C může způsobit vypadávání nebo poškození vlasů a je zásadní pro tvorbu kolagenu, který vlasy posiluje.
 • Broskve – pečují o zdraví pokožky hlavy. Obsahují vitamíny a minerály – A, C, a draslík. Dále v nich nalezneme bílkoviny a vlákninu.
 • Limetky – jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, který podporuje zdravé vlasy.
 • Banány – posilují vlasy. Stimulují jejich růst, brání vypadávání. Zlepšují zdraví pokožky hlavy. Obsahují vitamín B, který brání třepení vlasových konečků.

ovoce

 • Jablka – zvyšují produkci keratinu ve vlasových folikulách. Vlasy jsou pak hladké, lesklé a mají větší objem.
 • Jahody – brání vypadávání vlasů. Jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C a B5. Ten brání ve vypadávání vlasů. Opravuje a obnovuje poškozené vlasy.
 • Papája – eliminuje řídnutí vlasů. Naleznete ji také jakou součást vlasových masek určených pro hydrataci a výživu pokožky hlavy.
 • Hroznové víno – brání vypadávání vlasů. Semena červených hroznů obsahují oligomerních proanthokyanidiny, které mají antibakteriální, antioxidační, protizánětlivé, antikarcinogenní vlastnosti a také zabraňují vypadávání vlasů.
 • Ananas – dodá vlasům potřebnou výživu. Obsahuje vitamíny C a B. Je také bohatý na vápník, jehož nedostatek vede ke ztrátě vlasů.
 • Meruňky – obsahují esenciální mastné kyseliny a vitamíny, které pomáhají stimulovat růst vlasů. Také předcházejí jejich vypadávání.
 • Švestky – udržují zdravou pokožku hlavy.
 • Borůvky – stimulují růst vlasů. Jsou bohaté na proanthokyanidiny, neboli rostlinné chemikálie, které stimulují vlasové folikuly. Usnadňují tak růst vlasů. Také v nich nalezneme vitamín C, který eliminuje lomivost vlasů.

Všechny druhy ovoce jsou snadno dostupné a to téměř během celého roku. Snadno je tedy zařadíte do svého každodenního jídelníčku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button