Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Trpíte na svalové křeče? Pak do jídelníčku zařaďte tyto potraviny

Přesná příčina svalových křečí není známa, ale rizikové faktory mohou zahrnovat špatnou fyzickou kondici, nerovnováhu minerálů a elektrolytů v důsledku dehydratace a namáhavého cvičení a napjaté, nepružné svaly. Svalové křeče se mohou objevit také při menstruaci, těhotenství, silném užívání alkoholu a některých lécích. Existují některá jídla a nápoje, které obsahují velké množství minerálů nezbytných pro elektrolyty, které mohou snížit pravděpodobnost svalových křečí.

Mléko

Mléko má vysoký obsah vápníku, což je minerál, který nám může pomoci vyhnout se svalovým křečím. Je využíván naším tělem mnoha způsoby. Jedním z nich je umožnění svalům stažení a následné uvolnění. Pokud tělu nedodáváme dostatek vápníku, může být náchylnější ke křečím. Mléko má také vysoký obsah vitamínu D, který pomáhá našemu tělu vstřebávat vápník.

mléko

Listová zelenina

Je známo, že listová zelenina, zejména ta tmavá, je bohatá na živiny. Jedním z důvodů, proč je pro nás tak dobrá, je to, že má vysoký obsah draslíku, dalšího elektrolytického minerálu, který může pomoci předcházet svalovým křečím.

Kostní vývar

Vývar z kostí je skvělý pro hydrataci. Kromě toho obsahuje mnoho elektrolytových minerálů, jako je draslík, vápník, hořčík a sodík. Jsou důležité pro všechny tělesné funkce.

Semena a ořechy

Hořčík je další elektrolytický minerál, který naše tělo potřebuje, aby správně fungovalo. Používá jej k vytvoření více než 300 enzymů. Bez něj nemůže tělo vytvářet bílkoviny, pohybovat svaly, kontrolovat hladinu cukru v krvi ani růst kostí. Chceme-li získat dostatek hořčíku ve stravě, měli bychom se zaměřit na semena a ořechy – dýňové a chia semínky, mandle, kešu nebo arašídy v přírodní formě.

Banány

Když přemýšlíme o potravinách s vysokým obsahem draslíku, možná nás napadnou banány. Kromě toho banány obsahují další elektrolyty, které pomohou snížit riziko svalových křečí, včetně sodíku, hořčíku a vápníku. Banány jsou také skvělým zdrojem vlákniny, zdravých rostlinných sloučenin a vitamínů jako A, B6 a C.

Sladké brambory

Batáty obsahují asi 80 % vody a obsahují přes 400 mg draslíku v pouhém 1 šálku brambor nakrájených na kostky. Dále obsahují bílkoviny, vlákninu a spoustu vitamínu C.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button