Zdraví

Kdy je třeba jít k veterináři?

Pokud váš pes nebo kočka vráží svou hlavou do zdi, není něco zcela v pořádku. Jakmile tuto známku budete doma evidovat, okamžitě vyražte k odborníkovi.

Jednat se totiž může o závažné poškození nervového systému zvířete. Vliv na něj má například infekce, nádor na mozku nebo toxická otrava.

Zvířata bohužel neumí mluvit, a tudíž nejsou schopná dát nám najevo, co je trápí. Přitom mohou trpět nesnesitelnými bolestmi, aniž bychom to evidovali. Doprovodnými známkami, že něco není v pořádku je dále ztráta chuti k jídlu, problémy s vylučováním, změny spánkového rytmu a podobně. Pokud toto vše budete vědomě ignorovat, můžete nakonec o svého mazlíčka i přijít.

V otázce zdraví se totiž hraje o čas a nasazení správných medikamentů a vy jistě nechcete o svého chlupáčka přijít. Tak jako my, lidé, potřebujeme preventivní lékařské prohlídky, tak i naše zvířata by měla být pravidelně kontrolována veterinářem, který je schopen odhadnout případné počínající zdravotní problémy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button