KrásaPřírodní léčba

Trápí vás zpocené ruce? Tyto rady vám pomohou

Zpocené ruce jsou nepříjemné a při představě, že máte někomu podat ruku, se orosíte ještě více. Ztrácíte kontrolu nad osobním životem? Máte strach ze sociálních kontaktů? Zpocené ruce vám to zřejmě neulehčují.

Důvodů, proč jsou ruce zpocené, je samozřejmě více, ale mezi ty nejčastější patří stres, hormony a horké počasí. Naštěstí známe pár nápravných prostředků, které pomáhají těmto stavům zamezit. Navíc jsou k dispozici v domácnosti. Můžete je nosit při sobě a vaše ruce zůstanou suché a svěží po celý den.

Přírodní prostředky pro zpocené ruce:

Voda

Zpocené ruce se vyskytují zejména u těch typů lidí, jejichž tělo se velmi rychle zahřeje. Pocením se tělo ochlazuje. Měli bychom pít dostatek studené vody po celý den. Tělo se nebude přehřívat a jeho tělesná teplota zůstane pod kontrolou.

Zelený čaj

Zelený čaj pomáhá uzavírat póry a zabraňuje tak úniku potu na povrch kůže. Z těla odstraňuje nadbytečnou tekutinu. Eliminuje také zápach potu, tělo čistí od toxinů. Vypijte 2-3 šálky denně, občas si do čaje vhoďte i kostku ledu. Nebudou se vám potit ruce.

Alkohol

Je skvělý přírodní lék na zpocené ruce. Když si alkohol vetřete do dlaní, pěkně vám to vysuší ruce. Čas od času tak ruce otřete napuštěnými alkoholovými tampóny a je hotovo. Pocení dlaní bude pro ten den tabu!

Tělový pudr

Jednoduchým a dostupným domácím lékem proti pocení rukou je pudr. Zpocené ruce mohou nasládle zapáchat, tak je na ně lepší použít pudr bez parfemace. Dobrou alternativou je dětský zásyp. Tento prášek účinně absorbuje pot.

Jedlá soda

Jedlá soda má skvělé absorpční vlastnosti. Smíchejte trochu jedlé sody a vody. Naneste na ruce a uvidíte, že budou najednou suché.

Ocet

Ocet je adstringent, který lze také použít. Pár kapek octa promněte v dlaních 2-3x denně a zabráníte tak extrémnímu pocení.

Rajčatový džus

Chlazená rajčatová šťáva má ochlazující a stahující účinky. Pijte jí pro osvěžení, ale trochu rajčatové šťávy nalijte i na své dlaně. Budou po ní krásně suché a navíc měkké.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button