Zdraví

TOP zdravotní výhody banánů

Banány jsou nejen chutné ovoce, ale našemu tělu poskytují také celou řadu zdravotních výhod. Podívejte se, proč byste tyto chutné plody měli zařadit do vašeho jídelníčku.

Zabraňují deficitu vápníku

Pravidelná konzumace tohoto ovoce může zvýšit absorpci vápníku a zabránit tak jeho nedostatku v těle.

Podporují funkce mozku

Denní konzumace banánů je spojena se zlepšenou kognitivní a logickou schopností a zlepšenými funkcemi mozku. Může to být v důsledku vysoké hladiny draslíku, který se v tomto ovoci vyskytuje ve velkém množství.

Pomáhají léčit chudokrevnost

Vysoké množství železa přítomné v banánech může bojovat proti anémii.

Zlepšují trávení

Toto ovoce obsahuje velké množství vlákniny, která podporuje správné zažívání a může pomoci v celé řadě střevních potíží.

Snižují riziko kardiovaskulárních chorob

Pravidelná konzumace banánů může snížit riziko výskytu infarktu nebo mrtvice a to díky vyššímu obsahu draslíku a nízkému obsahu sodíku.

Pomáhají v boji proti depresím

V banánech se vyskytuje tryptofan, což je látka, která reguluje naši náladu.

Snižují záněty

Neuvěřitelný obsah vitaminu B6 v ovoci může výrazně snížit zánět kloubů a snižovat příznaky diabetu typu 2. Navíc vitamín B6 může zlepšit funkci vašeho nervového systému a také zvýšit počet bílých krvinek.

Zvyšují energii

Pokud pravidelně cvičíte a chcete zvýšit svůj výkon, konzumujte vždy 2 banány před cvičením.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button