Jídlo a receptyZdraví

Testy ukázaly, že geneticky manipulované organismy poškozují zdraví dětí

Studie ukázaly, že mnoho lidí trpí závažnými genetickými poruchami, a to díky geneticky manipulovaným organismům (zkráceně GMO). Jedná se zejména o hojně pěstovanou a oblíbenou sóju…

Zejména u malých dětí se mohou vyskytnout závažné zdravotní problémy. Těm podléhají v prvé řadě děti, žijící v okolí polí geneticky manipulovaných organismů sóji – v Argentině.

Testy ukázaly, že tyto děti disponují až o téměř padesát procent vyšším poškozením organismu, než děti, žijící od těchto polí GMO sóji daleko. Důsledkem jsou nebezpečné pesticidy, které se vyskytují na sójových polích…

Děti v okolí těchto polí tedy byly podrobeny nejrůznějším testům. Ukázalo se totiž, že nadměrně trpí zdravotními problémy běžného charakteru, jako je kýchání, kašel, svědění kůže či nosu, dále slzení a pálení očí, anebo skvrny na těle, či dokonce krvácení. Na druhou stranu, děti, které žijí v bezpečné vzdálenosti od těchto polí, zdravotní problémy nemají…

Co takto postižené děti čeká? I na to se vědci v rámci výzkumu zaměřovali. Bohužel jde o závažnou genetickou mutaci, kterou způsobují právě pesticidy. Geny malých dětí podléhají svému vývoji, mohou tedy velice snadno zmutovat. Dále může u těchto dětí dojít k takzvanému cytogenetickému poškození, tedy k poškození funkcí buněk, zejména tedy chromozomů. To má za následek snadnější vývoj rakoviny v pozdějším věku.

Na závěr, studie potvrzuje, že výše uvedené zdravotní problémy, které ohrožují na životě dítěte, neohrožují děti, které žijí 500 kilometrů daleko od polí s geneticky manipulovanými organismy sóji.

Pokud máte rodinné příslušníky v této oblasti, rozhodně je obeznamte o této informaci. Na druhou stranu, sója již dávno není tak zdravou pochutinou, za kterou se v rámci zdravé výživy má.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button