Zdraví

TEST s pěti prsty – hrozí vám cukrovka? Zjistíte za méně než jednu minutu!

Následující kroky jsou stručným průvodcem, který vám pomůže diagnostikovat sklony k cukrovce za méně než jednu minutu za pomocí vašich prstů.

  • Uchopte jeden prst v případě, že jste muž a žádný, pokud jste žena.
  • Uchopte jeden prstu v případě, že je vám přes čtyřicet, dva prsty, pokud vám je nad padesát a tři prsty, pokud vám je nad šedesát. Žádný prst, pokud jste mladší čtyřiceti let.
  • Uchopte jeden prst, pokud si myslíte, že jste fyzicky aktivní a žádný, pokud si myslíte, že nejste dostatečně aktivní.
  • Uchopte jeden prst v případě, že někdo z vaší rodiny cukrovku již má. Žádný pak, pokud ne.
  • Uchopte jeden prst, pokud máte vysoký krevní tlak, žádný, pokud máte krevní tlak v normálu.
  • Tři prsty držte, pokud jste obézní, dva, pokud trpíte množstvím nadbytečných kilogramů, jeden, pokud máte jen trochu nadváhu a žádný, pokud máte tělesnou hmotnost v normálu.

Pokud nakonec držíte všech pět prstů, pak je velká šance, že trpíte cukrovkou. Tento typ diagnózy se používá jako základ pro stanovení rizikových faktorů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

  1. Uchopte jeden prst, pokud si myslíte, že jste fyzicky aktivní? Nemělo by to být naopak? Není smyslem uchopit prsty v případě rizikových faktorů?

  2. No tak to už mám cukrovku v posledním stadiu, jsem stará, tlustší, moc se nehýbu, tlak mám sice v pořádku, ale jinak mi prsty nějak nestačí. Hahaha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button