Babské radyJídlo a receptyKrásaNezařazenéZdraví

Tajné triky Francouzek pro krásnou pleť

Neexistuje snad žádné knihkupectví, které by neprodávalo knihy věnované jedinečným francouzským ženám, jejich stravě, beaty tipům a životnímu stylu obecně. Život Francouzek, to je mnohem víc, než pití vody s citronem, nošení messy drdolu a pruhovaného trička. V tomto článku vám odhalíme triky Francouzek pro krásnou pleť.

Hydratace

Zakladatelka značky Caudalie, Mathilde Thomas říká, že Francouzky obvykle jedí stravu ve středomořském stylu, která se obvykle skládá z čerstvé zeleniny a ovoce, celozrnných výrobků, ořechů, luštěnin, olivového oleje a ryb…Také pijí vodu z přírodních pramenů, která je nabitá minerály důležitými pro kůži, jako je vápník, hořčík, draslík a sodík. „Francouzky pijí různé minerálky, aby tělo zbavily toxinů a tráví hodně času hydratací pokožky,“ říká pařížská novinářka Delphine Lamandé-Frearson. Francouzky dbají spíše na seznam ingrediencí, než samotnou značku, což je důvod, proč většina z nich nakupuje kosmetické přípravky v místní lékárně. „Jsme asi nejnáročnější kosmetičtí zákazníci na světě, protože na účinnosti výrobku nám velmi záleží.“

Co je to dieta?

Francouzky jsou gurmánky. „Vidíme stravu mimo jiné jako součást péče o pleť,“ říká Lamandé – Frearson. Podle ní je důležitá kvalita a také nevynechávat hlavní jídla. Svačinky by měly být zdravé. A jaká je jejich hlavní obrana proti nezdravému mlsání? Horký bylinný čaj, který vám dá chvíli na rozmyšlenou, než se pustíte do nezdravého dortíku.

Cuketa je hvězda

Ratatouille, jakožto klasický francouzský pokrm, je jádrem každé francouzské ženské stravy a skromná cuketa je v něm hlavní hvězda. Je bohatá na mangan a vitamin C, také na vlákninu, vitamin A, který je pro krásu pokožky nezbytný a na kyselinu listovou, draslík, měď a fosfor. Francouzka bude vždy hledat nové způsoby, jak vařit vegetariánskou stravu, v tomto jsou totiž tyto dámy velmi kreativní.

Hýčkat tělo i mysl

„Nechceme oddělovat tělo a mysl a dobrý vzhled je do značné míry pro Francouze spojen s dobrým pocitem,“ říká Lamandé-Frearson. „Z tohoto důvodu máme rádi lázně a hamam, které jsou skvělé pro relaxaci a vyčištění mysli.“ V páře drhnou tělo minerálním mýdlem, aby se zbavili odumřelých kožních buněk a podpořily oběh. Francouzi spíše než na Instagram spoléhají na rady svých babiček.

Jednodenní plán pro zářivou pokožku podle Francouzek

Hned po probuzení vypijte sklenici vody se špetkou mořské soli, poté si udělejte jednoduchou sytou snídani, která je bohatá na zdravé tuky a omega-3 mastné kyseliny. Vyzkoušejte třeba misku zdravého jogurtu (buď kokosového nebo rostlinného) pokapaného lněným olejem a křupavou granulou nebo kakaovými boby. Nebo si připravte sázená vejce s avokádovým toastem. Důležité! Ke snídani si sedněte a nejezte se v klidu. Jídlo za chůze zhoršuje trávení a zvyšuje napětí, což vede k břišnímu tuku a nedobře vypadající pokožce.

Oběd

Dejte si salát z místní čerstvé zeleniny a přidejte do něj co nejvíce čerstvých bylinek (bazalku, koriandr, fenyklové listy nebo petržel). Tyto byliny obsahují látky, které detoxikují vaši pleť. Mají také silnou chuť, kterou uspokojíte své chuťové buňky a zdražíte se bezhlavého přejídání. Salát zalijte octem balsamico, olivovým olejem a špetkou soli.

Během dne

Ujistěte se, že pijete dostatek vody (vždy se špetkou mořské soli) a bylinných čajů. V současnosti jich existují mraky, takže experimentujte a jistě si nějaké druhy zamilujete.

Večeře

Ve francouzských domácnostech se často podává maso s opečenou zeleninou, olivovým olejem a solí nebo ratatouille. A ať už Francouzi připraví cokoli, večeři si náležitě vychutnávají. Pozvou přátele nebo si sednou a věnují se rodině. Dobré jídlo zapijí skleničkou červeného vína a protáhnou ji do pozdních večerních hodin.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button