Zdraví

Tajemství staré čínské medicíny – regulujte svůj tlak krve za pět minut

Vysoký krevní tlak je onemocnění moderní doby spojený se zvýšeným stresem, nedostatkem spánku, špatnou výživou a životním stylem.

tlakTéměř každý člověk byl v situaci, kdy měl tlak vyšší, než je zdrávo. Pod vlivem stresu nebo zvýšenou fyzickou aktivitou se namáhá sval a zvyšuje se krevní tlak.

Jak ho ale regulovat? Nejdůležitější je podle čínské medicíny správný průtok krve do svalů a tkání. Pokud někde stagnuje krev , může dojít k nebezpečným sraženinám.

Pomoci nám má masáž určitých bodů, konkrétně jsou dva:

Bod číslo jedna:

Jedná se o linii, která prochází za ušním boltcem až do poloviny klíční kosti. Pomalu se tohoto místa dotýkejte od shora dolů špičkami prstů. Opakujte desetkrát na jedné straně a desetkrát na straně druhé. Vyvíjet tlak není třeba.

Bod číslo dvě:

Tento bod je umístěn na ušním lalůčku a dále směrem ke kořeni nosu. Masírujte toto místo konečky prstů jednu minutu na obou stranách obličeje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button