Zdraví

Stoletý chirurg odhalil recept na dlouhověkost

Sám se rozhodl zkoumat, co je dobré pro zdraví a začal držet dietu. Výsledkem je to, že ve svých požehnaných letech nepotřebuje berle a vyjde schody bez obtíží.

Věříte tomu, že existuje člověk, který odešel do důchodu v 95 letech? Důkazem je tento srdeční chirurg, který nedávno oslavil 100 let. Přežil všechny ty strasti a slasti života, dokonce i druhou světovou válku, kde figuroval jako chirurg. Díky své práce, kdy měl možnost nahlédnout na zdevastované vnitřní orgány jako výsledek nesprávného životního stylu, pochopil, jak by měl člověk žít a dbát na své stravování, na vše, co přijímá do svého těla.

Kouření, nedostatek spánku, nedostatek fyzické aktivity – to vše se trvale podepíše na našem zdraví. Jelikož si toho byl zmiňovaný lékař vědom, začal se věnovat zdravému životním stylu již před šedesáti lety. Tím, jak se stravoval, se zároveň podroboval experimentu na sobě samotným a došel k závěru, že proteiny z živočišných tuků zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, a proto se obrátil na veganskou stravu, která vylučuje veškeré potraviny živočišného původu.

dlouhověkost

Kromě toho spí osm hodin denně a jí dvakrát denně, přičemž snídaně se skládá z celozrnných obilovin s mandlovým mlékem. Zbytek dne tráví s rodinou a stará se o zahradu, což je jeho fyzická aktivita. Díky tomu se mohl věnovat své praxi i nad rámec. Dnes žije spokojeně se svou manželkou, kterou potkal v roce 1948 v nemocnici, kde pracoval jako lékař a ona jako zdravotní sestra na praxi. Mají spolu pět dětí – čtyři syny a jednu dceru a osm vnoučat a jsou spolu přes šedesát let.

Tajemství dlouhověkosti tedy tkví ve správném stravování a aktivním životě. Máte-li cholesterol na spodní hranici, máte jen malou šanci, dostat infarkt.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button