Zdraví

Spíte se svým zvířecím miláčkem? Škodí to zejména dětem..

Pokud vlastníte domácího mazlíčka, pravděpodobně s vámi sdílí obývací pokoj, nábytek, všechny vaše věci, včetně ložnice. Proč je tedy nesmírně důležité, abyste znali možné důsledky a nebezpečí, které z tohoto vyplývají?

Za prvé je nutné vědět, že vám váš domácí miláček může přivodit vážné zdravotní problémy, ovšem nejen vám, ale speciálně vašim malým dětem, které mají stále ještě oslabený imunitní systém, který je ve vývinu.

Zejména nebezpeční jsou psi, protože přenášejí nejrůznější parazity. Je tak nutné jejich pravidelné odčervování, rovněž očkování, zkrátka a jasně pravidelné kontroly u zvěrolékaře.

Podle nejnovějších statistik jen ve Spojených státech má doma psa 62% lidí. Dalších 56% má kočku. Statistiky zahrnují také skutečnost, že s těmito domácími mazlíčky rodiny každý den spí. Podobné je to i ve Velké Británii, Nizozemí, ve Francii a Japonsku, mazlíčci jsou zkrátka všeobecně rozšíření, navíc považovaní za členy domácnosti.

Takže jakékoli varování vůči ohrožení, které číhá na člověka, je de facto naprosto zbytečné. Uvědomte si, že i přes veškerou čistotu zvířete, o které se pravidelně staráte, může přesto disponovat nejrůznějšími parazity, které nejsou pouhou otázkou zanedbané čistoty zvířete..

zvíře

Jako prevenci naučte svého chlupatého miláčka alespoň chodit do svého pelíšku, odnaučte ho polehávání ve vaší posteli, na vašem gauči, na místech, kde obvykle odpočívají rodinní příslušníci.

Rozhodně se také vyvarujte pusinkování, blízkého kontaktu zejména s ústy, ale i vlasy. Rozhodně pak omezte styk svých domácích miláčků s cizími zvířaty, které mohou být nemocné, jako je tomu například v případě tzv. „kočičího AIDS“, které nevratně ohrožuje život vašeho zvířete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button