Pokud vlastníte domácího mazlíčka, pravděpodobně s vámi sdílí obývací pokoj, nábytek, všechny vaše věci, včetně ložnice. Proč je tedy nesmírně důležité, abyste znali možné důsledky a nebezpečí, které z tohoto vyplývají?

Za prvé je nutné vědět, že vám váš domácí miláček může přivodit vážné zdravotní problémy, ovšem nejen vám, ale speciálně vašim malým dětem, které mají stále ještě oslabený imunitní systém, který je ve vývinu.

Zejména nebezpeční jsou psi, protože přenášejí nejrůznější parazity. Je tak nutné jejich pravidelné odčervování, rovněž očkování, zkrátka a jasně pravidelné kontroly u zvěrolékaře.

Podle nejnovějších statistik jen ve Spojených státech má doma psa 62% lidí. Dalších 56% má kočku. Statistiky zahrnují také skutečnost, že s těmito domácími mazlíčky rodiny každý den spí. Podobné je to i ve Velké Británii, Nizozemí, ve Francii a Japonsku, mazlíčci jsou zkrátka všeobecně rozšíření, navíc považovaní za členy domácnosti.

Takže jakékoli varování vůči ohrožení, které číhá na člověka, je de facto naprosto zbytečné. Uvědomte si, že i přes veškerou čistotu zvířete, o které se pravidelně staráte, může přesto disponovat nejrůznějšími parazity, které nejsou pouhou otázkou zanedbané čistoty zvířete..

zvíře

Jako prevenci naučte svého chlupatého miláčka alespoň chodit do svého pelíšku, odnaučte ho polehávání ve vaší posteli, na vašem gauči, na místech, kde obvykle odpočívají rodinní příslušníci.

Rozhodně se také vyvarujte pusinkování, blízkého kontaktu zejména s ústy, ale i vlasy. Rozhodně pak omezte styk svých domácích miláčků s cizími zvířaty, které mohou být nemocné, jako je tomu například v případě tzv. „kočičího AIDS“, které nevratně ohrožuje život vašeho zvířete.

Čtěte:  Vypěstujte si rostlinu, která vám přinese zdraví a peníze!

ZANECHAT ODPOVĚĎ