HubnutíZdraví

Spaní v chladné místnosti je zdravé: Podporuje metabolismus a transformaci tuku!

Jak všichni moc dobře víme, spánek je nesmírně důležitý, pokud chceme být zdraví. Nedávné studie však navíc ukázaly, že spánek v chladné místnosti může vaše zdraví ještě zlepšit. Spánek v chladné místnosti transformuje váš hnědý (dobrý) tuk v těle, který se snadno přemění na energii podporující váš metabolismus.

Až do nedávna se vědci domnívali, že dospělé osoby nemají hnědý tuk v těle. V posledních letech se však přesvědčili o opaku, a našli množství o objemu cca čajové lžičky v krku a horní části zad dospělého jedince. Hnědá tuková tkáň je nesmírně důležitá. Na rozdíl od bílé tukové tkáně je metabolicky více aktivní. Studie, provedené na myších ukázaly, že cukr musí být odejmut z krevního oběhu, aby mohlo začít spalování kalorií a udržování normální tělesné teploty.

spánekNová červencová studie, provedená Americkou diabetologickou asociací ve spolupráci s National Institute of Health, zase zkoumala vliv klimatických podmínek v ložnicích. Zkoumali spánek pěti mladých účastníků na několik měsíců. Ti během dne žili normální život, ale v noci spávali v ústavu. Rovněž jejich jídelníček podléhal kontrole správného příjmu kalorií. V prvním měsíci účastníci spali v místnosti vyhřáté na 24°C. V dalším měsíci to bylo již pouze 19°C. Výzkumníci věřili, že tato teplota v místnosti stimuluje hnědý tuk, což nebude způsobovat třes, který je normální reakcí na chlad. V dalším měsíci vědci teplotu zase vyzdvihli na 24°C, v dalším pak na 27°C.

spánekBěhem všech měsíců zaznamenávali hladinu cukru i inzulínu v krvi a také denní kalorický příjem. Zjistili, že teplota měla obrovský vliv na tělesné funkce. 19°C zvýšilo u mužů hnědý tuk 2x, než je obvyklé, a rovněž hladina citlivosti k inzulínu, která je ovlivněna změnou hladiny cukru v krvi, se zlepšila. To svědčí o lepších metabolických projevech, které mohou časem snižovat riziko výskytu cukrovky a dalších nemocí. Také účastníci během chladnější noci spálili kalorie. Čili nižší teplota, ať už v místnosti kde spíte nebo pracujete, zlepšuje váš metabolický stav. I studená sprcha může způsobit trvalé zvýšení vaší tělesné teploty. Ta pomáhá zlepšovat imunitní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button