Zdraví

Skryté příznaky úzkosti, které byste neměli ignorovat

Každý jsme občas nervózní nebo cítíme úzkost, ale chronická úzkost může mít na naše tělo neblahé účinky.

Podívejme se na některé skryté známky úzkosti, které možná ignorujete.

1. Časté marodění

Když máte strach, vaše tělo produkuje ve větší míře hormony a pak musí pracovat na jejich regulaci, musí vyvíjet větší aktivitu, která oslabuje váš imunitní systém a vy jste potom náchylnější k celé řadě onemocnění.

2. Nekončící bolesti hlavy

Trvalé bolesti hlavy po celé týdny nebo dokonce měsíce mohou být známkou úzkosti.

Máme tendenci zatínat čelisti a obličejové svaly. Tyto fyzické účinky úzkosti mohou způsobit bolesti hlavy, které nikdy nezmizí.

3. Únava

Lidé s generalizovanou úzkostnou poruchou se neustále znepokojují a to způsobuje neustálou únavu.

4. Špatné trávení

Úzkost ovlivňuje naše tělo víc, než si většina lidí uvědomuje. Může způsobit zácpu, nadýmání, průjem, křeče a další problémy s trávením.

Co je horší je, že špatné trávení může vést k úzkosti a depresi.

5. nedostatek zájmu o sex

Úzkost může bránit uvolňování gonadotropinů, hormonů, které působí ve varlatech a vaječnících, aby pomohly produkovat více pohlavních hormonů.

6. Tvorba akné

Stres a úzkost zvyšují hladinu kortizolu, který může vyvolávat vznik akné.

7. Problémy se soustředěním

Lidé s úzkostí mají potíže soustředit se na jednu věc. To znesnadňuje dokončení úkolů a v důsledku toho zhoršuje jejich úzkost.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button