Zdraví

Na co si dát pozor při výběru zubní pasty

Koupit si zubní pastu, není jen tak. Pozor si dávejte zejména na verze s takzvanými mikrokuličkami; ty jsou totiž obyčejným výrobkem z plastu, který má za cíl, zbavit vás zbytků jídla. Vyrobeny jsou z polyethylenu a naleznete je také v peelingových výrobcích v podobě sprchových gelů.

Jak každému jistě dojde, tento materiál rozhodně není vhodný pro naše tělo. Pokud máte otevřené rány, dostanou se kuličky snadno do organismu. Totéž platí, pokud je náhodou se zubní pastou spolknete.

Proč zrovna umělá hmota? Protože je cenově dostupnější než verze kuliček vyrobených z rozpustné hmoty. Existují však také verze v podobě semen, například chia semínka či třtinový cukr. Ty jsou například přírodní alternativou tělového peelingu.

Polyethylen však ohrožuje životní prostředí a také lidské zdraví. Pokud není řeč o možnosti, že se hmota dostane do vašeho organismu cestou otevřené rány, s jistotou se dostane do jezera, potoka či oceánu. Následuje koloběh, protože mnoho ryb si tyto kuličky splete s jikrami, požije je; člověk pro změnu rybu uloví a konzumuje  ji zanesenou touto chemií, která pohlcuje veškeré pesticidy a těžké kovy.

S tímto uvědoměním přišla společnost s takzvaným hnutím proti mikrokuličkám. Průkopníkem byla dentální hygienistka a zároveň bloggerka, která o tom uvědomila svět díky svému článku. V tom uvedla, že se neustále přehrabává v dásních plných plastových kuliček, které pohlcují jako houba bakterie a způsobují tak zánět dásní. Pokud mají takový vliv na zuby, co asi udělají v našem organismu? Zjišťovat to nemusíte, postačí, když se nadobro vyhnete zubním pastám a kosmetickým nebo hygienickým produktům s obsahem mikrokuliček.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button