Zdraví

Sex je nezbytný, spouští nám hormon štěstí

Co se s vámi stane, pokud nebudete provozovat sex? To by vám vyprávěli staří Řekové, kteří sledovali chování žen, které v sexu dlouho abstinovaly. Staly se z nich hysterky…

Zajímavostí je, že latinský název pro dělohu je hysterie. Věřilo se totiž, že pokud žena nemá sex, její pohlavní orgány jsou odsouzeny k záhubě. A výsledkem se stává nepohoda, nepřízeň, nevyrovnanost ženy či agrese vůči ostatním. Zkrátka protivka.

Během menstruačního cyklu prochází hormony změnami a zvýšení sexuální touhy je střídáno menstruačním krvácením. Tento cyklus se opakuje co jednadvacet až pětatřicet dní. A právě během této doby ženy střídají své nálady, jak se jim mění hormony.

Tak například hormon štěstí. Hormon štěstí je skutečnou magií a žena jej nabývá zejména při orgasmu. Orgasmus doprovází hlasité dýchání a rytmické kontrakce kosterního svalstva a uvolnění svalů hráze. Také naše srdce pracuje rychleji. Doprovází jej ppocení, které je důsledkem zvýšené sekrece adrenalinu. V tuto chvíli nabýváme na oxytocinu – hormonu štěstí, serotoninu a derivátů.

mykotické

Výsledkem je pocit blaženosti, proto se vědci shodují, že je sex pozitivní na naše duševní i fyzické zdraví. Zlepšuje totiž dále krevní oběh, snižuje riziko srdečního infarktu, pomáhá tělu produkovat estrogen, čistí póry, zjemňuje kůži a zlepšuje stav i lesk našich vlasů.

Oxytocin a endorfiny zase zmírňují bolest, a figurují tak mnohem lépe než analgetika. Není proto překvapením, že žena, která se věnuje častěji sexu nebo hrátkám s erotickými pomůckami, vypadá mnohem mladší a září krásou. Dochází totiž u ní k vyváženému stavu hormonů. Proto hurá do postele!

Absence sexu tělu ubližuje. Na řadu přichází nejen strádání po druhém, ale také deprese. Ty vrcholí nespavostí, změnami chuti k jídlu, nechutenstvím nebo naopak obžerstvím. Dále nezapomeňme na zanedbávání péče o sebe sama.

Jak často bychom měli mít pohlavní styk? Někteří se shodují, že dvakrát týdně, další by chtěli sex rovnou pětkrát týdně. Jiní sex provozují i během menstruačního cyklu, další pak během menstruace sexuálně abstinují. Rozdíly v četnosti pohlavního styku se liší rovněž napříč kontinenty, podstatné však je,nemít sexuální život nalajnovaný podle kalendáře, ale podle momentální potřeby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button