Zdraví

Jak se zbavit ganglionu?

Jak se zbavit malé pohyblivé kuličky, která se nachází pod kůží v oblasti zápěstí, kterým se dotýkáme stolu nebo klávesnice?

Tradiční cesta je samozřejmě chirurgický zákrok. Ovšem poté se ganglion může znovu objevit. Tento problém postihuje zejména ženy ve věku od patnácti do čtyřiceti let.

Některé z těchto cyst lze léčit rovněž medikamenty, a to pomocí domácí léčby. Vyhnete se tak kudle, alespoň dočasně.

Jaké jsou tedy přirozené cesty zbavení se ganglionu?

  • Jde to za pomocí sáčků černého čaje, protože kyselá vlastnost černého čaje pomáhá odstranit cysty a navíc má protizánětlivý charakter. Černý čaj je navíc výborný na bolest a otoky. Sáček černého čaje ponořte do horké vody na dobu pěti minut. Poté jej vyjměte a odeberte přebytečnou vodu. Vlhký pytlík si pak přiložte na dané místo na dobu deseti minut. Opakujte několikrát denně.
  • Olej z kadidla rovněž zmírňuje bolest. Dvě kapky si naneste na postižené místo a opakujte několikrát denně po dobu potřeby.
  • Protizánětlivý účinek aloe vera je další alternativou léčby. Kromě toho snižuje bolest a otoky. Musíte však získat přímo gel z živých rostlin, které si lze pěstovat doma. Žádné alternativy z lékáren nekupujte. Gel si aplikujte na dané místo (lze uříznout kousek listu aloe a tím si cystu potírat). Léčba vyžaduje zase několik týdnů.
  • Olej z arnicy. Ten snižuje bolest, otok i zánět a pomáhá rychleji hojit cysty, pokud jej zředíte s olivovým a kokosovým olejem. Masírujte danou oblast krouživými pohyby, aplikujte dvakrát až třikrát denně po dobu několika dnů.
  • Epsomská sůl zase umí hojit rány. Smíchejte jednu lžíci s jedním šálkem teplé vody a aplikujte na postiženou oblast na dobu dvaceti minut, jednou denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button