NezařazenéZdraví

Co se děje s vaším tělem poté, co se vzdáte kouření?

Všichni víme, že kouření není zdravé, ale co se děje s naším tělem, když s tímto zlozvykem přestanete? To zjistíte v níže uvedeném přehledu, kde jsou informace z Centra kliniky léčby závislosti na tabáku v Clevelandu.

Postupná regenerace těla

Léčba začíná už 20 minut po poslední cigaretě, krevní tlak i pulz klesají na normální hodnotu.

Po osmi hodinách klesá hladina kysličníku uhelnatého na normální hodnotu a hladina kyslíku v těle se zvýší také na svou normální hodnotu.

Už po 24 hodinách od poslední cigarety se snižují vaše šance, že dostanete infarkt.

Po 2 dnech se zlepšují vaše smysly, především čich a chuť, a začínají se znovuobnovovat nervová zakončení.

Po 2 týdnech až 3 měsících poté, co jste si naposledy zapálili, se vám lépe chodí, zlepšuje se krevní oběh a funkce plic až o 30 %.

Po 1-9 měsících se zvyšuje celková energie těla, snižuje se výskyt kašle a dýchavičnosti. Plíce se i nadále čistí a snižuje se pravděpodobnost vzniku infekcí.

Po 1 roce je vaše riziko vzniku koronárních onemocnění o polovinu nižší než u kuřáků.

Po 5 letech je vaše riziko vzniku rakoviny v ústech, krku a jícnu o 50 % nižší než u kuřáků, riziko mrtvice je stejné jako u nekuřáků a míra úmrtí na rakovinu plic je poloviční oproti kuřákům.

Po 10 letech je úmrtnost na rakovinu plic srovnatelná s nekuřáky. Prekancerózní buňky se obnovují a snižuje se riziko vzniku rakoviny úst, krku, jícnu, močového měchýře, ledvin i pankreatu.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button