Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Rychlý průvodce nejzdravějšími bylinkami všech dob

Zdravé stravování činí problém mnoha lidem a tak si často stěžují na zdravé potraviny z hlediska jejich slabší chuti. Zdravé potraviny nejsou tak lákavé, oproti paletě těch nezdravých. Přidaná barviva, konzervanty a dochucovadla mohou z pokrmu vonět, ale tělu rozhodně užitek nepřinesou, naopak škodí!

Vstupte do světa koření a bylinek, které jsou prospěšným řešením tam, kde potřebujete přidat zdravému jídlu na chuti. Aromatické látky v bylinkách jsou daleko zdravější variantou, jídlu totiž nepřidávají tuk ani žádné kalorie.

Podívejte se na seznam nejzdravějších bylinek všech dob

Lístky černého čaje

Listy z černého čaje jsou známé tím, že snižují riziko vzniku srdečních chorob a tím i souvisejících komplikací.

Máta

bylinekMáta je skvělou volbou na zmírnění podrážděného žaludku. Používá se jako účinné diuretikum, které pomáhá při uvolnění celého těla.

Eukalypt

Mukolytické vlastnosti nelze eukalyptu odepřít. Usnadňuje uvolnění hlenu a zmírňuje projevy překrvené nosní sliznice. Má protizánětlivé vlastnosti, které fungují v mnoha oblastech. Na mnoha fotkách je s eukalyptem vyobrazena koala, která ani netuší, jak zdravě se stravuje.

Petržel

Petržel je účinnou bylinkou proti zápachu z úst. Jednoduše kompenzuje „špatný dech“.

Zázvor

Zázvor je účinnou metodou, jak léčit nevolnosti. Pokud jste na moři nebo v autě, pomůže vám žvýkat zázvorovou žvýkačku. Než nastoupíte na palubu lodi nebo do auta, začněte žvýka, mělo by to pomoci odvrátit nevolnosti.

Lékořice

bylinekLékořice je účinným lékem na bolest v krku. Díky svým protizánětlivým vlastnostem pomáhá zmírnit škrábání v krku.

Ženšen

Ženšen je zdrojem energie. Účinně bojuje proti únavě a má velmi dobré výsledky pro zlepšení celkové kondice. To je důvod, proč je přidáván i jako příměs do energetických nápojů.

Heřmánek

Mnoho lidí trápí nespavost. Heřmánek je uklidňujícím prostředkem, protože vnáší mysli a tělu klidový režim.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button