Babské radyKrásaNezařazené

Řídnoucí vlasy? Přestaňte dělat těchto 6 chyb

Řídnoucí vlasy mohou být příčinou mnoha starostí a rozpaků. Dokonce, i když vaše okolí trvá na tom, že vypadáte dobře, vědomí, že vám vlasů stále ubývá, může být opravdu stresující. Nejdříve byste se měli ujistit, že nemáte žádné zdravotní problémy, které jsou přímou příčinou. Často se však stává, že pro řídnutí vlasů neexistuje žádný zřejmý důvod a lékař nemusí poznat, v čem je problém. Dobrou zprávou však je, že existuje mnoho obecných příčin ztráty vlasů, které lze snadno napravit. Přestaňte s těmito špatnými návyky a rychle uvidíte rozdíl.

Nedostatečná výživa

Tento problém mohou mít například lidé, kteří drží dietu, ale také ti, kdo jsou ve stresu nebo mají pocit, že nemají čas se pořádně najíst. Vlasy jsou tvořeny z keratinu, což je protein, takže je důležité, abyste do své stravy zahrnuli mnoho zdrojů proteinů, aby mohly růst. Dalším problémem může být nedostatek kyseliny listové, takže se ujistěte, že jíte například špenát, chřest nebo jahody. Zdravá a vyvážená strava je klíčem, ovšem i doplňky mohou být alternativou, pokud chcete do těla dostat vše, co potřebujete.

Každodenní mytí vlasů

Pravidelné mytí vlasů je dobré, ne? Ano, ale příliš časté mytí často zanechává vlasy suché, protože je zbavuje přírodních olejů, což znamená, že se rychleji poškodí a ztenčí. Pokud si myjete vlasy každý den, zkuste vynechat alespoň jeden až dva dny a v nejhorším případě použít suchý šampon.

Škodlivé vlasové přípravky

Hlavní příčinou řídnutí vlasů je fakt, že jsou vysušené, křehké a náchylné k lámání a nejčastějším důvodem tohoto problému jsou chemické výrobky, které používáme. V mnoha šamponech jsou obsaženy silikony, které vytváří na vlasech vrstvu, kvůli které nemohou absorbovat vlhkost a poté jsou suché a křehké. Alkohol a sulfáty také vysušují vlasy a najdete je v mnoha sprejích a dalších stylingových přípravcích. Zkontrolujte složky produktů, které používáte a vyzkoušejte přírodní alternativy bez škodlivých přísad. Produkty s kokosovým, olivovým či arganovým olejem vám pomohou zvrátit škody, které napáchaly chemické přípravky.

Příliš mnoho horkého vzduchu

Žehlení, kulmování a sušení vlasů – techniky, které každodenně používá mnoho žen. Pro vaše vlasy však mohou být velmi škodlivé, protože jsou poté křehké a náchylnější k lámání. Zkuste tyto techniky omezit, a pokud horký vzduch chcete použít, nechte nejprve vlasy přirozeně uschnout a poté použijte ochranné přípravky, abyste zabránili poškození.

Dlouhé pobyty na slunci

Nejen horký styling, ale také sluneční záření mohou vlasy ohrozit. Kromě účinků tepla mohou navíc vlasy poškodit i ultrafialové paprsky, které způsobují jejich předčasné stárnutí. Když jste venku, zakryjte si vlasy kloboukem nebo používejte nějaký z dostupných přípravků pro ochranu.

Stres

Všichni jsme do určité míry ve stresu, ale když se nám vymkne z rukou, může vést ke zdravotním problémům. A padání vlasů je jedním z nich. Pokuste se snížit hladinu stresu, abyste zabránili dalšímu řídnutí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button