HubnutíZdraví

Ranní směs do kávy pro podporu metabolismu

Káva sama o sobě urychluje metabolismus, ale když do ní přidáte ingredience, které vám prozradíme za chvíli, budete jí usrkávat s mnohem větší chutí. Těšte se z tohoto ranního nápoje – okamžitě zvyšuje energetickou hladinu a skrývá další zdravotní výhody.

Mírná konzumace chrání srdce. Málokdo však ví, že se může pití kávy stát vaším silným spalovačem tuků. Stačí do něj přidat běžné přísady – skořici, med a kokosový olej. Shodíte pár kil, aniž byste byli nuceni měnit dosavadní životní styl.

Proč tato kombinace?

Skořice je protizánětlivý prostředek. Navíc obsahuje antioxidanty, což znamená, že neutralizuje negativní účinky volných radikálů. Zvýšením metabolismu cukru v krvi, snižuje jeho hladinu. Podporuje odbourávání cukru, ten je transformován na energii. Tímto způsobem skořice zabraňuje hromadění tuku v těle. Mezi nejoblíbenější druhy patří skořice Ceylon a Cassia.

káva

Kokosový olej je další dar z přírody s dlouhým seznamem zdravotních výhod. Sestává se z mastných kyselin se středním řetězcem, které trávicí systém okamžitě odešle do jater. V orgánech se neukládá jako tuk. Jeho výraznou předností je tedy přirozené nastavení metabolismu pro spalování tuku a výsledkem je pak i hubnutí.

Med může být plný cukru, ale to je přírodní cukr a naše tělo je závislé na zdroji energie. Med je rovněž bohatý na důležité minerální látky, jako je sodík, železo, zinek, vápník, draslík a fosfor. Plus je tu niacin, folát, vitamín C, riboflavin a vitamin B6. Ukázalo se, že med je velmi přínosný pro regulaci hladiny cholesterolu v krvi a snížení stresu. Spalování tuku do velké míry souvisí s tím, kolik je v těle minerálních látek a vitamínů. Med poskytuje základní živiny, čímž zabraňuje jakýmkoliv minerálním i vitamínovým deficitům. Syrový nepasterizovaný med je nejzdravější.

Co budete potřebovat:

  • ½ šálku medu
  • ¾ šálku kokosového oleje
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička kakaa (volitelně)

Postup:

Smíchejte všechny ingredience dohromady na pastu a tu skladujte v nádobě v lednici.

Jak používat:

1-2 lžičky směsi přidejte do šálku s kávou, dobře promíchejte a užívejte si se svou kávou i spalování tuků, a to bez námahy!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button