Zdraví

Rakovina prostaty: 12 raných příznaků, které by muži nikdy neměli ignorovat

Rakovina prostaty je u mužů bohužel velmi časté onemocnění, které se navíc plíží potichu a vy tak nemáte možnost zachytit tuto nemoc v raném stádiu. Tohle dělá starost zejména lékařům a vědcům, kteří se snaží přijít s jakoukoli pomocí, která by dokázala potvrdit včasnou diagnózu.

Léčba zahájená v pokročilé stádiu již totiž není natolik efektivní a šance na uzdravení je tak velmi nízká. To je důvod, proč by si měli nechat muži dělat pravidelně testy alespoň jednou ročně jako jisté preventivní opatření, než pak přijít již v posledním stádiu rakoviny. Rovněž jakákoli bolest, výtok, problémy s močením či s erekcí jsou signálem, že je třeba navštívit odborníka a to ať už je váš stud sebevětší.

12 nejčastějších příznaků, které by neměly být ignorovány:

 1. Problémy s močením
 2. Časté močení (zejména během noci)
 3. Neschopnost močení nebo problém s močením (pauzy během močení, pomalé „učůrkávání“)
 4. Neschopnost dokončit močení nebo slabý proud moči
 5. Bolest nebo pálení během močení
 6. Krev v moči
 7. Krev ve spermatu
 8. Problémy s ejakulací
 9. Bolest v bocích, stehnech nebo dolní části zad
 10. Tíseň v pánvi
 11. Bolest kostí
 12. Erektilní dysfunkce

Pokud zaznamenáte některý z výše uvedených symptomů, okamžitě navštivte svého lékaře, který vás pošle za jednotlivými specialisty. Rozhodně ale nečekejte, až nějaký problém nastane a raději se běžte preventivně vyšetřit. Každoroční potřebné testy odhalí jakýkoli problém, který již lze jen alespoň trochu zaznamenat. Předejdete tak konečnému stádiu rakoviny i jiných nemocí. Podpořit své zdraví můžete také životním stylem, zdravou stravou nebo cvičením.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button