Zdraví

První pomoc v případě zapadnutého jazyka

Zapadnutí jazyku je velmi vážnou nehodou, která může vést až ke smrti. Tak například, pokud člověk upadne do bezvědomí, ztratí veškerý svalový tonus. Právě jazyk je sval, který se uvolní a hrozí tak jeho zapadnutí, čímž může blokovat dýchací cesty.

Jaká je tedy první pomoc v případě zapadnutí jazyku?

Musíte oběti jazyk z krku vytáhnout zavčasu. Postiženého uložte na tvrdou zem, zakloňte mu hlavu a zvedněte bradu, čímž mu vytvoříte vzduchovou kapsu, aby se mohl nadechnout. Sanitka může dorazit až za patnáct minut a každá vteřina zde hraje roli, protože mozkové buňky začínají umírat již po třech minutách co jsou bez přísunu kyslíku. Je tak na vás, abyste postiženému vytáhli jazyk z krku. Podívejte se na následující video.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button