Zdraví

Proč je lepší nechat si vyšetřit prsa ultrazvukem místo mamografií?

Objevují se názory, že mamografie způsobuje rakovinu. Je velmi škodlivá pro ženská prsa, a proto by se na vyšetření prsou mělo jít jinou cestou.

Touto problematikou se zabývá doktor Ben Johnson, který tvrdí, že mamografií se zvyšuje riziko rakoviny až o čtyři procenta. Ničit ženské poprsí zářením opravdu není přirozená cesta, nehledě na to, jak moc jsou prsa citlivá vůbec na dotek.

prsaPokud si tedy všimnete nějaké boule na prsu, ultrazvuk je daleko lepším řešením. Umožňuje lékaři vidět konzistenci boule, případný vápník, zvýšený průtok krve apod. Citlivost ultrazvuku je osmdesát procent, čili ultrazvuk je daleko účinnější, než RTG mamografie.

Prevence je možná též za pomoci termografie, kdy se nic nedotýká těla, prso se tedy nedeformuje a nevystavuje rakovinnému záření.

Již 1 cm nádor obsahuje asi miliardu buněk, které se dokážou šířit do celého těla…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button