Zdraví

Příznaky onemocnění jater

Tichý zabiják. Pokud není onemocnění jater diagnostikováno zavčasu, může dojít až k fatálním důsledkům. Jaké jsou tedy příznaky onemocnění jater?

Játra v našem těle figurují jako největší vnitřní orgán, který u dospělého jedince váží okolo 3,5 kilogramů. Onemocnění jater může mít vícero důvodů – může se jednat o poškození jaterní tkáně v důsledku užívání chemických látek, může však jít také o nahromadění cholesterolu, případně o problémy s průtokem krve v tomto orgánu.

Cirhóza je už posledním stádiem, které postihuje zejména alkoholiky. Právě alkohol je nejčastějším onemocněním jater obyvatel Spojených států.

Mezi primární projevy onemocnění tohoto orgánu patří žlutá kůže i oční bělmo. Dále jde o zvýšenou potivost, černé kruhy pod očima, záněty na nohou, hnědé skvrny na kůži, bezbarvá stolice, rudý obličej, oteklé oči, nauzea, bolest v pravém horním kvadrantu břicha, tělesný zápach, drsný jazyk, zápach z úst, hubnutí nebo únava.

Může však jít také o hepatitidu, žlučové kameny nebo zvracení po mastném jídle. Registrovat ale také můžeme zvětšená mužská prsa (nerovnováhu pohlavních hormonů), zvýšení estradiolu. Dále erektilní dysfunkci, snížení libida, snížení svalové tkáně (ochabování svalů), extrémní tvorba modřin, svědění, pocity zmatku, letargie, snížená hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak (vrcholící infarktem nebo mrtvicí), zvýšená tělesná hmotnost, obezita, potíže s hubnutím, pomalý metabolismus, nafouklé břicho, celulitida, problémy s trávením a viry (kožní vyrážky, alergie, senná rýma, kopřivka, astma).

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button