Babské radyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jak přirozeně ulevit od bolesti bez pomoci léků?

Jakákoli bolest nám způsobuje nepohodlí a neklid. Někteří z nás vsází na léky, ale existuje mnoho opravdu dobrých přírodních prostředků, které od bolesti mohou také pomoci, navíc bez zbytečných vedlejších účinků. Proto vyzkoušejte nejdříve následující přírodní opravné prostředky a rozlučte se s chemickými léky jednou provždy.

Epsomská sůl

Epsomská sůl má vysoký obsah hořčíku a síranů, které se snadno vstřebávají do kůže. Poskytuje tak rychlou úlevu od zánětu a bolesti.

Použití 1: Sůl můžete aplikovat formou obkladu přímo na kůži. Nařeďte dva šálky do čtyř a půl litrů vody, zahřejte a použijte jako obklad.

Ryby bohaté na mastné kyseliny

Losos a tuňák vám při pravidelné konzumaci pomohou snížit bolest i zánět v těle. Obsahují totiž vysoké množství omega-3 mastných kyselin, u nichž byly prokázány pozitivní účinky na zmírnění těchto problémů. Omega-3 mastné kyseliny můžete přijímat buď přímo formou stravy, nebo ve formě doplňků.

Teplá i studená voda

Teplé i studené obklady jsou již odpradávna považovány za efektivní při léčbě bolestí. Vezměte hadřík, namočte jej do horké vody a přiložte na postižené místo na dobu 20 minut. Poté přiložte ledový obklad na dalších 20 minut a hotovo.

Brusinková šťáva

Bolest břicha může mít mnoho příčin a jednou z nich mohou být vředy ve střevech. Ty vznikají obvykle kvůli patogenu s názvem H. pylori, který napadá sliznici žaludku a tenkého střeva. Brusinky můžete konzumovat ve formě plodů i šťávy.

Chilli

Kajenský pepř má neuvěřitelné protizánětlivé účinky a pomůže vám zbavit se jakékoli bolesti. Nejlepší způsob, jak jej konzumovat, je s tzv. zlatým mlékem. Do 1 hrnku mléka přidejte 1 lžičku kurkumy, 1 lžičku chilli a 1 lžičku zázvoru. Nechte přejít varem, konzumujte teplé.

Masáž

Masáž pomocí šetrnějších technik vám pomůže uvolnit svaly a bolavé tkáně a zmírnit tak chronické bolesti. Jemně masírujte postiženou oblast prsty. Pro lepší výsledky také může přidat mátový olej.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button