Zdraví

Přírodní prostředky s antibakteriálními a antivirovými účinky pro podporu imunity a na pomoc v boji proti některým nemocem

Lidové léčitelství využívá na pomoc v boji proti bakteriím a virům celou řadu přírodních prostředků. Některé možná známe od svých babiček nebo maminek. Vzhledem k tomu, že každý organismus je individuální, v žádném případě nesmíme podceňovat rady a doporučení lékaře. Přírodní prostředky můžeme brát jako podpůrné pomocníky. Také je vhodná konzultace s ošetřujícím lékařem a to i v případě, že užíváme léky na lékařský předpis nebo trpíme jakýmikoli zdravotními obtížemi. Také těhotné a kojící ženy by měly využít odbornou konzultaci.

Česnek

Všeobecně známý antibakteriální prostředek. Pomáhá v boji proti škodlivým bakteriím a nemá negativní vliv na bakterie užitečné. Ideální je, pokud jej můžeme konzumovat syrový. Můžeme jej přidat i do některých pokrmů, především masových či zeleninových. Může tvořit součást pomazánek nebo dipů určených pro maso a zeleninu.

Zázvor

Nachází si stále více příznivců. Kořen zázvoru je k dostání celoročně, můžeme jej tedy mít doma a využívat jeho výhody v čerstvém stavu. V zimě si z něj připravíme lahodný čaj, který nejen zahřeje, ale také podpoří naši imunitu a ničí škodlivé viry a bakterie vyskytující se v našem těle. V létě nás osvěží lahodná zázvorová limonáda. Pravidelná konzumace zázvoru funguje proti nachlazení a chřipce.

Brusinky

Pomáhají bojovat proti infekcím močových cest. Znemožňují bakteriím zachytávat se na stěnách močového měchýře a močových cest. Kromě toho obsahují velké množství antioxidantů a sloučenin s antivirovými účinky.

Meduňka

Tato bylinka je známá svým relaxačními a zklidňujícími vlastnostmi. Kromě toho obsahuje látky, které mají antivirové účinky. Můžeme si z ní připravit čaj nejen pro dobrý spánek, ale také při nachlazení.

Bezinky

Stimulují krevní oběh, podporují pocení a tím i odplavování škodlivin a virů z těla. Je však potřeba mít na paměti, že rostlina obsahuje jedovaté sloučeniny, které se odstraňují během vaření.

Skořice

Toto koření nachází uplatnění téměř v každé kuchyni. Prohřeje tělo a podpoří dobré trávení. Kromě toho má antibakteriální účinky. Lze ji přidat do sladkých pokrmů, ovocných salátů nebo nápojů.

Echinacea

Jedna z nejznámějších a hojně využívaných bylinek s antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi. Velmi často se z ní připravuje čaj, ale k dostání jsou i další potravinové doplňky. Pozor na její používání by si měli dát ti, kdo mají jakýkoli druh autoimunitního onemocnění nebo narušený imunitní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button