Zdraví

Přírodní prostředky pro léčbu gangliové cysty

Malé kuličky nebo hrudky, naplněné tekutinou, pohyblivé pod kůží. To jsou gangliové cysty, které se vyznačují bolestí, nepohodlím při položení ruky, které se vytváří zejména z dlouhodobé práce s počítačem a tlačením zápěstí o desku stolu nebo klávesnici…

Zbystřete, protože tento vetřelec se vyskytuje speciálně u žen ve věku od 15 do 40 let. Někdy se objevuje dokonce opakovaně, byť tento problém řešíte chirurgicky. Měli byste však vědět, že některé z těchto cyst lze léčit medikamenty pomocí domácí léčby a to aniž byste museli nutně „pod kudlu“.

5 přírodních prostředků pro léčbu gangliových cyst:

  • Sáčky černého čaje – kyselá vlastnost černého čaje pomáhá ničit cysty a má protizánětlivý charakter. Tento čaj dále poskytuje úlevu od bolesti a otoků. Ponořte tedy sáček černého čaje do teplé vody na dobu pěti minut. Poté jej vyjměte a odeberte přebytečnou vodu. Vlhký teplý sáček pak položte na dobu deseti minut na postižené místo. Tuto léčebnou metodu provádějte několikrát denně po dobu několika dnů.
  • Kadidlo – olej z kadidla může mít stejný efekt, a také zmírňuje bolest. Dvě kapky tohoto oleje si nakapejte na cystu, a poté pokryjte měkkým čistým obvazem. Tuto metodu provádějte každý den a vždy s čistým obvazem, nejlépe po dobu několika týdnů.
  • Aloe Vera – Aloe Vera má protizánětlivý účinek, což není žádnou novinkou. Také snižuje bolesti a otoky. Je však třeba získat tento gel přímo z živých rostlin, které si můžete klidně pěstovat doma v obýváku. Gel aplikujte na postiženou oblast (mnoho lidí to řeší uříznutím listu, s kterým si následně postižené místo přejíždí). Zase je třeba tuto alternativu aplikovat několikrát denně po dobu několika týdnů.
  • Arnica olej – zase snižuje bolest, otok a zánět. Pomáhá rychleji hojit cysty díky zředění tohoto oleje s olivovým a kokosovým. Klidně si doma udělejte předzásobu a smíchejte všechny láhve do jedné. Poté masírujícími pohyby aplikujte na postiženou oblast. Aplikujte 2-3x denně po dobu několika dnů. Na arnicu ovšem pozor, někteří lidé na ni mohou být citliví..
  • Epsomská sůl – zase skvělý pomocník na hojení ran. Smíchejte jednu lžíci této soli v jednom až dvou šálcích teplé vody. Aplikujte na postiženou oblast vatovým tamponem a nechte dvacet až třicet minut působit. Aplikujte pouze jednou denně, avšak po dobu několika dnů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button