Přírodní léčbaZdraví

Důsledná prevence je lepší než léčba: Odhalte příznaky rakoviny včas

Všichni lidé by měli dbát o své zdraví. Myslet na to, co svému tělu potravou přinášejí a jak svému zdraví prospívají. Jste totiž jedinou osobou, která je zodpovědná za své činy a vaše tělo vám bude vracet to, jak se o něj staráte.

Zeptejte se sami sebe, jestli jíte dostatek zeleniny a ovoce a zkuste se nad tím zamyslet. Nikdy neignorujte varovné známky, které vám dává vaše tělo. Někdy totiž i ty nejmenší příznaky mohou ukazovat na život ohrožující nemoc. Všichni víme, že jednou z nejnebezpečnějších nemocí světa je rakovina, na kterou neexistuje žádný stoprocentně účinný lék.

Když už je pozdě

Mnoho lidí na tuto nemoc každodenně umírá, většinou z důvodu pozdní diagnostiky. Lékaři ji objevují většinou již v pozdním rozvinutém stadiu, kdy již nemohou podniknout nic, co by člověku zachránilo život. Měli bychom si tedy pokládat důležitou otázku, zda můžeme nějak této nemoci předcházet a vyhnout se nepříjemné léčbě a hrozbě smrti. Odpověď je, ano, můžete.

rakovina

Důležitá prevence

Zdraví prospěšná prevence je zásadní ochranou před každým onemocněním. Na ní si totiž zakládáte svou obranyschopnost a zdraví vašeho těla. Jak tedy preventivně chránit své tělo před nádorovým onemocněním? Základem je tělesné zdraví, které vytváří příznivé prostředí pro naše buňky, které mohou v tomto prostředí řádně fungovat. Základem všeho je výživa, a to doslova, záleží na to, čím své tělo vyživujete a tvoříte v něm přívětivé prostředí pro buňky.

salad-374173_960_720

Zdravé potraviny? Nejlepší prevence

O existenci některých potravin, které vás chrání proti rakovině, již určitě víte, ale znáte je všechny? Zlatým dolem se pro nás v tomto směru stávají antioxidanty obsažené v ovoci a zelenině. Česnek stojí na horních příčkách protirakovinných potravin. Obsahuje flavonoidy, které na sebe váží karcinogenní nitrosaminy, jež se v potravinách v omezeném množství vyskytují. Skrývá v sobě i sirovodík, který je účinný v boji proti vzniku rakoviny žaludku, tlustého střeva, prsu či prostaty. Podobné účinky má cibule, šalotka či pórek. Čím štiplavější chuť a kratší tepelná úprava, tím více účinných látek v sobě ponechává.

prevence

Kurkuma a zelený čaj

Zelený čaj byl již několikrát proslaven svými jedinečnými účinky. Omezuje rizika vzniku rakoviny, podporuje imunitu a pomáhá tělesné odolnosti. Zbytečně se mu nepřezdívá nápoj dlouhověkosti. Pijte ráno místo černého čaje šálek zelených lístků, které detoxikují vaše tělo. Z koření je pro vás velice prospěšná kurkuma, která má silné detoxikační a protirakovinné účinky. Obsahuje kurkumin, který je hlavní ochranitelskou složkou. Účinné látky obsahuje i chilli, skořice, zázvor nebo máta.

prevence

Ovoce proti rakovině

Pro nás celkem všední ovoce, jakým je jablko, má v boji proti rakovině silnou výzbroj. Obsahuje triterpenoidy, které mají schopnost likvidovat rakovinové buňky. Nezbavujte ho však šlupky, zbytečně se totiž ochudíte o nejzdravější část tohoto ovoce. Dalším příznivým ovocem je kiwi. Obsahuje množství vitaminu C podobné jako citrony či pomeranče. Účinné je při léčbě rakoviny žaludku a prsu.

kiwi-fruit-999848_960_720

Jedinečná síla zeleniny

Ze zeleniny volte špenát, který je bohatý na betakaroten a lutein, navíc obsahuje velké množství vlákniny. Konzumujte ho syrový, který je na tyto látky nejbohatší a je výborný při přípravě salátů či jako součást přílohy či do obloženého pečiva. Celer je také skvělým detoxikátor těla. Zbaví vás karcinogenů a obsahuje několik druhů protirakovinných látek.

celery-318168_960_720

Zázračná aloe vera

Aloe Vera je rostlina, která přináší opravdu jedinečné účinky. Aktivizuje imunitní systém a potlačuje procesy, při nichž vznikají nádorové buňky. Je bohatá na vitamin A a komplex vitamínu B, minerály, aminokyseliny a enzymy.

aloe-vera-678040_960_720

Naučte se konzumovat zmíněné potraviny a vaše tělo bude odolnější a silnější proti nebezpečným nemocem, jakou je třeba i rakovina.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button