KrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Předčasně šedivé vlasy? Možná máte nedostatek vitaminu B12

Šedivé vlasy jsou nejviditelnější známkou stárnutí; toho, že jste prošli několika fázemi života a nyní jste dosáhli elegantního období stáří. Faktem ale je, že šedivění vlasů čelí stále větší procento mladých lidí, kteří jej pravidelně řeší barvením. To však rozhodně není nejzdravější způsob, navíc neodstraní příčinu.

Souvislost mezi šedivými vlasy a vitaminem B12

Vlasy mohou předčasně šednout z důvodu genetiky, nezdravého životního stylu, etnického původu, ze stresu, špatné výživy a nedostatku vitaminu B12. Podle univerzitního profesora Dr. Alana Greeneho ze Stanfordu může nedostatek vitaminu B12 způsobit, že zešediví i dětské vlasy. Tento problém může vzniknout nejen z nedostatečného příjmu této důležité látky, ale také z poruchy jejího vstřebávání v organismu. Doporučená denní dávka je 2,4 mg.

Navýšení příjmu vitaminu B12

Vitamin B12 se všeobecně vyskytuje především v potravinách živočišného původu, jako jsou mléčné výrobky a vejce. Pro vegany mohou být jeho zdrojem nutriční kvasnice, rostlinná mléka, snídaňové cereálie, mořské řasy, pšeničné klíčky, houby a sója. Přesto se však doporučují užívat i vhodné doplňky stravy, neboť obsah látky v těchto potravinách není často dostačující.

Vitamin C a E jsou antioxidanty, které pomáhají zneškodnit volné radikály – látky, které způsobují vnitřní poškození organismu a urychlují proces stárnutí. Mezi nejlepší zdroje vitaminu C patří listová zelenina, citrusy a celá zrna.

Další léčba šedivění vlasů může zahrnovat také odvykání kouření, dostatečný příjem vitaminů skupiny B a také lékařské testy na hypotyreózu nebo anémii.

Jiné způsoby

Existují různé způsoby, jak vlasy obarvit přirozeně, abychom zabránili kontaktu pokožky s chemickými látkami a také ušetřili. Kromě toho bychom také měli do své stravy zahrnout vitaminové doplňky s enzymy, které stimulují pigmentaci ochlupení i vlasů a zpomalují stárnutí. Šedé vlasy jsou hlavně důsledkem ztráty melaninového pigmentu. A zdravý životní styl včetně vhodné stravy je jedním z nejdůležitějších preventivních opatření proti tomuto problému.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button