Zdraví

Dejte si pozor na tohoto brouka ve vaší domácnosti

Pozor na tohoto ošklivého zeleného brouka, který je ve skutečnosti rostlinným parazitem. Živí se rostlinnými šťávami z ovoce, zeleniny, domácích květin, ale i zahradních a okrasných květin.

Tento škůdce se v poslední době vyskytuje v domácnostech častěji, než je běžné. Dostává se však také do kanceláří a šíří nepříjemný zápach. Nemá zuby a přenášet jej mohou také domácí mazlíčci, na jejichž srsti se brouk může usadit.

Dalším varováním je, že pokud jste citliví na chemické látky obsažené ve slinách, můžete mít těžké zdravotní problémy, pokud si dopřejete ovoce jevící známky počínajícího rozkladu.

Tito brouci rovněž mají vliv na předčasné hnití ovoce, proto ani z takového nevytvářejte například kompoty. Další nepříjemnou informací je pak fakt, že tito brouci umí sát krev z člověka, což je v jejich případě bolestivé až s prvky svědění. Rovněž se tito škůdci množí velmi rychle, proto je nutné opravdu brzké zakročení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button